Dünya Güzelleri Diyarbakır'da podyuma çıktı

  • Giriş : 28.10.2006 / 00:00:00

Adıyaman'ın Kahta İlçesi'nde düzenlenecek olan Dünya Medeniyetleri Güzellik Yarışması'na ) katılacak olan güzeller Diyarbakır'a geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

30 Ekim 2006 tarihinde Kahta'da düzenlenecek 'Dünya Medeniyetleri Güzellik Yarışması'na katılacak güzeller, Diyarbakır'da tarihi Kervansaray Oteli'nde podyuma çıktı. Türkiye, Bulgaristan, Belçika, Arnavutluk, Kosova, Hindistan, İtalya, Hollanda, Dominik Cumhuriyeti, Ukrayna, Porto Rıco, Letonya, Norveç, Kırgızistan, İsveç, KKTC ve Endonezyalı 17 güzel içinde Kırgızistanlı Alina Abrosimowa 'Sur Güzeli', Dominik Cumhuriyeti'den Jennifer Gerrıtsen 'Karpuz Güzeli' ve İtalyalı Marıele Paganını 'Kervansaray Güzeli' seçildi.

Güzellere bileklik ve puşinin yanı sıra çeşitli ödüller verildi. 17 güzel arasında bulunan Türk güzeli Julide Ersoy, doğuya ilk kez geldiğini ve çok beğendiğini ifade ederek, yarışmada derece alabileceğine inandığını söyledi. KKTC'li güzel Evşen Çağlan ise bu kadar güzel içinde kendine çok güvendiğini belirtti.

Dünya Medeniyetleri Güzellik Yarışması organizatörü Süha Özgermi de, Fransız güzelini yarışmadan çıkardıklarını ifade ederek, "Fransız güzeli de yarışmamıza dahildi, fakat 12 Ekim gecesi yarışmadan çıkardık. Çünkü Fransa kendi üzerinde olmayan bir işe karıştı. Fransızlar bu kanunu kabul ettiği için Dışişleri Bakanımız Abdullah Gül'ün de fikrini alarak Fransız güzelini yarışmadan çıkardık. Ermeni güzelini de yarışmaya davet etmedik" dedi. Podyumdaki kızları meraklı gözlerle izleyenler dikkat çekti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious