Dünya havai fişeklerle, Gazze füzelerle!

Dünya havai fişeklerle, Gazze füzelerle!.17108
  • Giriş : 02.01.2009 / 01:40:00
  • Güncelleme : 01.01.2009 / 23:46:27

Newyork, Shangay, Paris, Roma, İstanbul havai fişeklerle aydınlandı! Gazze ise siyonist füzelerle aydınlandı!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Evet! Türkiye de yeni yıla girdi... Birkaç saate kadar havai fişeklerle aydınlanmayan, çılgın partilerle 2009'u karşılamayan şatafatlı şehir kalmayacak.

Boğazın üstündeki havai fişeklere ağzımız açık bakıp kalacak, fişek ateşlerinin o rengarenk dansının bitmemesini isteyeceğiz...

Ama, Gazze!

Gazze gökleri de parlıyor ışıklarla! İsrail jetleri ve helikopterlerinin fırlattıkları roketlerle aydınlanıyor gece. Ama Gazze semaları, bizim semalarımız gibi rengarenk değil... Tek renk!

KIRMIZI...

Ateşin kırmızısı, kanın kırmızısı... Gazze çocukları Allah'a yalvarırken göklerin bu aydınlığı sona ersin diye, dünyanın geri kalanının çocukları kendi göklerindeki rengarenk ışık patlamaları hiç bitmesin diye dua ediyor belki.

Gazze'nin üzerine yağan bombaların sona ermesi dileğiyle, Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş'un müthiş konuşmasını sizlerle paylaşıyoruz... 

GENEL BAŞKAN KURTULMUŞ 2008 DEĞERLENDİRMESİNDE ŞU GÖRÜŞLERE YER VERDİ:

“Sevinç ve hüzünleri, acı ve mutlulukları ile bir yılı daha geride bırakıyoruz. Gönlümüz isterdi ki, 2008 yılı güzel hatıralarla tarihteki yerini alsın. Olmadı… Umutlar karamsarlığa, temenniler hayal kırıklığına dönüştü.

2008 barış adına, refah adına, demokrasi ve insan hakları adına, insanlık adına kayıp bir yıl oldu.

Bunun en somut ve en yakın örneği İsrail'in Gazze'ye yönelik insanlık dışı saldırılarıdır. Çok sayıda Filistinlinin hayatını kaybettiği saldırılar 2008'in en trajik ve en kara olaylarından biri olarak tarihteki yerini alacaktır. Gazzeli masum ve mazlumların üzerine füze yağarken, yeni yılın hava-i fişek gösterileriyle karşılanması, evrensel değerleri ayaklar altına almanın bir göstergesi olarak tescillenecektir.

2009 yılına ilişkin umutlarımızı tazelerken insanlıktan nasibini alan ve gerçek barıştan yana olan herkese sesleniyorum; Gazze'de yaşananlar bütün dünya ülkelerinin insanlık sınavıdır. Gazze sözün bittiği yerdir. Bu vahşet, cılız tepkiler, sıradan kınamalarla geçiştirilemez. Barışa olan inancımızı geleceğe taşımak istiyorsak, bu vahşeti durdurmak zorundayız.

Aksi takdirde, kaybeden sadece Gazze değil, bütün insanlığın onuru olacaktır.

Hükümeti de uyarıyorum; Biz Filistin'e başkaları gibi bakamayız. Yaşanan trajediyi “Orantısız güç kullanımı gibi” sıradan laflarla geçiştiremeyiz. Filistin bize Hz. Ömer'in, Selahhaddin Eyyübi'nin, Sultan Abdülhamit Han'ın emanetidir. Filistin'de, yaşanan dramı sona erdirecek adımları atmak en başta bizim vebal ve sorumluluğumuzdur. Türkiye, İsrail'deki elçisini geri çekmelidir. İsrail-Suriye arasındaki arabuluculuğa son verdiğini açıklamalıdır. Saldırılar durana kadar askeri ve ekonomik anlaşmalar başta olmak üzere İsrail ile tüm ilişkiler askıya alınmalıdır. Türkiye, uluslar arası camiada gerekli hazırlıkları yaparak, İsrail hükümeti ve askeri yetkililerinin savaş suçları mahkemesinde yargılanmasını sağlayacak adımların öncüsü olmalıdır. Hükümeti acilen bu adımları kararlı bir şekilde atmaya davet ediyorum.

Bu vesileyle bir kez daha İsrail'in Gazze'de gerçekleştirdiği katliamları lanetliyor, saldırılarda şehit olan Filistinli kardeşlerime Allah'dan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle 2009 yılının ülkemize, İslam alemine ve tüm insanlığa barış, huzur ve saadet getirmesini temenni ediyorum.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*