Dünya kadınlar gününüz kutlu olsun

Dünya kadınlar gününüz kutlu olsun.12030
  • Giriş : 08.03.2009 / 10:49:00
  • Güncelleme : 08.03.2009 / 10:57:32

Liderler ve siyasetçiler de dün yayımladıkları mesajlarla bu günü unutmadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

8 Mart 1857 yılında New York'ta kadın tekstil işçileri düşük ücretlerini, uzun çalışma saatlerini ve insanlık dışı çalışma koşullarını protesto için greve gittikleri bugün 1977'de BM tarafından Kadınlar Günü olarak kabul edildi. O günden beri 8 Mart kadınların erkeklerle eşit haklara sahip olmak için verdikleri mücadele günü olarak kutlanıyor.


Liderler ve siyasetçiler de dün yayımladıkları mesajlarla bu günü unutmadı.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül: Kadın haklarının geliştirilmesi gündemdeki önemli yerini koruyor. Kadınlar, huzurlu, mutlu ve sağlıklı toplumun temel taşları. Dünya Kadınlar Günü'nde sevginin ve saygının en yücesini hak eden kadınlarımızı tebrik ediyor, daha adil ve cinsiyet ayrımcılığının sona erdiği bir dünya dileğimi yineliyorum.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan: Çağdaş, modern ve özgürlükler ülkesi olmanın en önemli şartlarından biri kadının toplumda hak ettiği yeri almasıdır. Ne mutlu bize ki milletçe, her zaman kadınları baş tacı eden, onlara değer veren bir medeniyetin mirasçılarıyız. Özgürlükler ülkesi olmanın en önemli şartlarından birisi de kadının toplumda hak ettiği yeri almasıdır. Bu düşüncelerle her türlü ayrımcılığın sona erdiği, kadınların hak ettikleri yeri aldığı bir dünya temennisiyle bütün kadınların Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum.


Devlet Bakanı Nimet Çubukçu: 8 Mart Dünya Kadınlar Günü geçen yüzyılın başından itibaren dünyanın pek çok ülkesinde eşitlik hak ve talepleriyle uzun bir mücadeleye girişen kadınların birlik ve dayanışmalarının simgesi olarak kutlandı. Kadın ve erkeğin eşit bireyler olarak yaşadığı mutlu, özgür ve refah içinde bir Türkiye'ye taşıyacağına duyduğum inançla 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlarım.''

Akşam

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*