Dünya kara harekatını 'Flaş' olarak duyurdu

Dünya kara harekatını 'Flaş' olarak duyurdu.14052
  • Giriş : 22.02.2008 / 12:32:00

K.Irak'a sınır ötesi kara harekatının başlattığını açıklaması dünya medyasında 'flash haber' olarak yer aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Genelkurmay Başkanlığı'nın Kuzey Irak'a hava destekli sınır ötesi kara harekatının başlattığını açıklaması dünya medyasında 'flash haber' olarak yer aldı.

Reuters, AFP ve AP tarafından duyurulan haber, tüm dünya medyasında son dakika haber olarak yer aldı. Reuters, Genel Kurmay'ın internet sitesinde duyurduğu harekatla ilgili olarak abonelerine, Türkiye'nin Kuzey Irak'ta ki PKK hedeflerine Hava Kuvvetleri ile desteklenen bir sınır ötesi kara harekatını başlattığını bildirdi.

Haber, ABD, İngiltere, Irak, Japonya, Çin ve daha bir çok ülkenin önde gelen haber kanalları ve gazetelerin son dakika haberlerinde büyük yankı uyandırdı.

AFP'nin haberinde de yine Genel Kurmay'ın kara harekatı ile ilgili olarak, ''Türk Silahlı Kuvvetleri, 21 Şubat 2008 günü 10.00-18.00 saatleri arasında, belirlenen hedefleri karada konuşlu uzun menzilli silahlar ve Hava Kuvvetleri'ne mensup uçaklar ile etkili bir şekilde vurmuştur. Başarıyla icra edilen ateşle taarruzdan sonra, aynı gün saat 19.00'dan itibaren Hava Kuvvetleri ile desteklenen bir sınır ötesi kara harekatı başlatılmıştır' açıklaması yer aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious