Dünya Kupasını 'Yeşim' giydiriyor

  • Giriş : 13.06.2006 / 00:00:00

Bugüne kadar dünya genelinde birçok kulüp takımının taraftar formasını hazırlıyan Yeşim, son olarak da Dünya Kupası'nda oynayan Brezilya ve İngiltere Milli Takımlarının taraftar formalarını hazırladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Nike için üç yıldır; Arsenal, Celtic, Manchester United, Barcelona, Valencia, Inter, Juventus, Herta Berlin, Borussia Dortmund ve Paris Saint-Germain gibi kulüp takımları için taraftar forması üreten Yeşim, son olarak Dünya Kupası için Brezilya ile İngiltere Milli Takım'larının taraftar formalarını üretti.

Nike adına kulüp takımlarının taraftarları için üç yıldan beri yaklaşık 4.2 milyon Euro'luk sipariş aldıklarını söyleyen Yeşim Tekstil CEO'su Şenol Şankaya,100 bin adedi Dünya Kupası'nda olmak üzere, Nike için 1 milyon adetin üstünde taraftar forması ürettiklerini belirtti. Dünya Kupası taraftar formalarının siparişini 2005 yılı Ekim ayında aldıklarını, 2006 yılı Ocak ayında da teslim ettiklerini bildiren Şankaya, "Formalar, Nike'ın kendi koleksiyonları için de seçtiği kumaşlardan hazırlandı. Logo baskılarında ise yüksek kalitede altın veya gümüş renkte varak baskısı kullanıldı" dedi.

Şankaya, taraftar forması tasarımlarının Nike'ın kulüp firmalarıyla ve milli takımlarla yaptığı görüşmeler neticesinde belirlendiğini vurgulayarak, Yeşim Tekstil tarafından üretilen bütün tişörtlerde "Made in Turkey" etiketi bulunduğunu belirtti. Şankaya, formaları Nike'ın Belçika'daki ana deposuna gönderdiklerini ve buradan da dünyanın dört bir yanına dağıtım yapıldığını söyleyerek "Dünya liglerinde ve dünya kupasında oynayan kulüplerin taraftar formalarını Yeşim'de üretmekten ve ürettiğimiz formaların "Made in Turkey" etiketiyle statlarda yüzbinlerce kişi ile buluşuyor olmasından mutluluk duyuyoruz" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious