Dünya madencileri Polonya'da toplanıyor

Dünya madencileri Polonya'da toplanıyor.10181
  • Giriş : 01.06.2008 / 10:28:00

Türkiye'deki madencilik sektöründeki gelişmelerin de ele alınacağı 21. Dünya Madencilik Kongresi ve Fuarının, 7-11 Eylül 2008 tarihlerinde Polonya'nın başkenti Varşova'da yapılması kararlaştırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Dünya Madencilik Kongresi Türk Milli Komitesi Başkanı Rifat Kont, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Polonya'da yapılacak kongre ve fuarda, dünya madenciliğinin yanı sıra son yıllarda Türk madenciliğinde gelişmelerin de tüm detayları ile ele alınacağını söyledi.

Kont'un verdiği bilgiye göre, Polonya'da düzenlenecek kongrede, Dünya Madencilik Türk Milli Komitesi ile TMMOB tarafından Türkiye'de madencilik sektörü, maden potansiyeli ve maden işletmeciliği hakkında da çeşitli sunumlar yapılacak.

Kongreye, Türkiye'den ilgili üniversiteler ile madencilik alanında faaliyet gösteren çok sayıda şirket temsilcisi katılacak.

Toplantıda ayrıca, 2011 yılında İstanbul'da yapılması planlanan Dünya Madencilik Kongresi ve Fuar organizasyonu ile ilgili ön çalışmalar ele alınarak, bu konudaki görüş ve öneriler de değerlendirilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious