Dünya Medeniyetler Kraliçesi,Letonya güzeli

  • Giriş : 31.10.2006 / 00:00:00

Dünya Medeniyetler Kraliçesi, Letonya güzeli seçildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

"Dünyanın 8. harikası" olarak bilinen, UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirasları arasına alınan, güneşin batışının en güzel izlendiği yerlerden ve Doğu ile Batı'nın kesiştiği bir medeniyet olan Kommagene Krallığı, Dünya'da ilk defa düzenlenen Dünya Medeniyetleri Güzellik Yarışması'nın (MISS CIVILIZATION OF THE WORLD) seçimlerine ev sahipliği yaptı. Kahta Kapalı Spor Salonu'nda yapılan güzellik yarışmasında alışılagelmişin dışında yemekli yarışma düzenlendi. Adıyaman Valisi Halil Işık, AK Parti Adıyaman Milletvekili Şevket Gürsoy, ATSO Başkanı Zafer Ersoy, Kahta Kaymakamı Sertel Otçu ve çok sayıda davetlinin katıldığı gecede dünya güzellerini, yöre halkından oluşan bir jüri seçti.
Kahtalı Mıçe ve Derin adlı ses sanatçılarının söyledikleri şarkılarla da renklenen gecede finale kalan güzeller Adıyaman Valisi Halil Işık, AK Parti Adıyaman Milletvekili Şevket Gürsoy ile birlikte pasta kesti. Aralarında 2003 - 2004 yılında rüya kızı Türkiye Güzellik Yarışması'nda 3. olan ve Dünya Medeniyetleri Güzellik Yarışması'nda Türkiye'yi temsil eden Jülide Ersoy'un da bulunduğu yarışmanın sonunda, Norveç'ten Marita Johansen Zeus Güzeli, Kuzey Kıbrıs'tan Evşen Çağlan Commagene Güzeli olarak taç giydi. Medeniyetler Kraliçesi seçilen Letonya güzeli Kristina Ajackenzo'nun tacını ise ATSO Başkanı Zafer Ersoy taktı.
Kristina Ajackenzo, fevkalade bir organizasyon olduğunu belirterek, "Hiç hayatımda duymadığım mutluluğu yaşıyorum. Onun için herkese teşekkür ediyorum." dedi. Suha Özgermi ise, güzel bir yarışma olduğunu, işin en güzel yanının da kazanmayı hak edenin kazandığını söyledi. Yarışmaya Türkiye, KKTC, İngiltere, Kırgızistan, Hollanda, Arnavutluk, Belçika, Almanya, Norveç, Macaristan, Litvanya, Makedonya, Yunanistan, Malta, Kosova, Lübnan, Letonya, Ermenistan, Hırvatistan, İskoçya, Ukrayna ve Bulgaristan güzelleri katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious