Dünya medyası kapatma davasına nasıl baktı?

Dünya medyası kapatma davasına nasıl baktı?.8057
  • Giriş : 01.04.2008 / 08:26:00

İddianamenin kabulünü haber ajansları flaş geçti. Haberlerde AB sürecinin tehlikeye girdiği yazıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Anayasa Mahkemesi'nin AK Parti'nin kapatılması istemiyle açılan davayı kabul etmesi dünya basınında geniş yankı uyandırdı...


AP: Ajans AK Parti'nin kapatılma davasının Anayasa Mahkemesi tarafından kabul edilmesini yorumsuz verdi. Haberde Anayasa Mahkemesi'nin iktidar partisinin kapatılması için açılan davayı kabul ettiği belirtildi.

SİYASİ BELİRSİZLİK SÜRECİ

Reuters: Ajans flaş olarak geçtiği haberinde AK Parti 'nin kapatılması davasının mahkeme tarafından kabul edilmesini Türkiye'yi politik yönden belirsizliğe sürükleyebileceğini yazdı. Haberde Başbakan Erdoğan'nın siyaset yapmasının da yasaklanmak istendiği belirtildi.

TÜRKİYE AB'TEN UZAKLAŞACAK

AFP: Fransız haber ajansı AFP, Anayasa Mahkemesi'nin AK Parti'nin kapatılma davasını kabul etmesini Türkiye'deki mevcut istikrar için tehdit oluşturduğunu söyledi. Ajans bu kararın Türkiye'yi Avrupa Birliği'nde uzaklaştırabileceğini de belirtti.

SİYASİ GÜNDEM FELÇ

BBC: İngiliz yayın kuruluşu BBC, başlatılan sürecin “Türkiye’de siyasi gündemi felce uğratacağını ve büyük bir olasılıkla yabancı sermayenin çıkışını tetikleyeceği”ni öne sürdü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious