Dünya neleri konuşuyor?

  • Giriş : 06.07.2007 / 15:47:00

Dünya gündeminde öne çıkan gelişmeler...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

BERLİN - Rehn: "Türkiye'nin adaylık sürecini engelleyenler sonuçlarından sorumlu olur"

Avrupa Birliği Komisyonu'nun Genişlemeden Sorumlu Üyesi Olli Rehn, Fransa'yı Türkiye'nin AB adaylığını tartışmaya açmanın sonuçları konusunda uyardı. AB'ye üyelik sürecinin Türkiye'yi demokrasi ve laikliğe bağladığını savunan Rehn, ülkenin gelişmesinin AB üyeliğiyle ilişkilendirilmesi sayesinde hem seküler hem de post-İslamcı çevrelerin mutedil hareket ettiğini vurguladı. Rehn, AB politikacılarının üyeliğe dair gönülsüz açıklamalarının Türkiye'de AB düşmanı partilere yaradığını kaydetti.

WASHINGTON - Enver İbrahim: 22 Temmuz seçimleri baskıcılarla özgürlükçülerin mücadelesi

Malezya'nın eski Başbakan Yardımcısı Enver İbrahim, Türkiye'de bu ay yapılacak seçimlerin "laiklerle İslamcıların değil, özgürlük ve demokrasi yanlılarıyla baskıcıların mücadelesi" olduğunu savundu.

LONDRA - İngiltere'de yaşayan Müslümanlar, şiddete karşı birlik kampanyası başlatıyor

İngiltere ve İskoçya'daki saldırı girişimlerinin bu ülkelerde yaşayan Müslümanlar tarafından düzenlendiğinin anlaşılmasıyla hedef haline gelen Müslümanlar, "şiddete karşı birlik" kampanyası düzenliyor

İSLAMABAD - Pakistanlı Cumhurbaşkanı Müşerref'in uçağına roket fırlatıldığı iddia edildi

Pakistan'da yayın yapan özel Dawn ve Geo televizyon kanalları, Cumhurbaşkanı Pervez Müşerref'in uçağına roketli saldırı düzenlendiği iddia etti. Pakistan Ordusu ise iddiayı yalanlayarak Müşerref'in güvenli bir şekilde ülkenin güneyine hareket ettiğini açıkladı.

NEW YORK - Amerika'da vatandaşlık başvurularının süresini, FBI'ın güvenlik soruşturması uzatıyor

Amerika'da vatandaşlık başvuruları işlemlerinde en büyük tıkanıklığın, Federal Soruşturma Bürosu'nun (FBI) güvenlik soruşturmasında meydana geldiği belirtildi.

SAN FRANCİSCO - Google, Skype'ye de rakip oluyor

İnternet arama motoru devi Google şirketi, merkezi California'da bulunan internet telefon servisi şirketi GrandCentral Communications'i satın aldı. Google'ın bünyesine kattığı bu yeni şirket sayesinde geliştireceği servis ağıyla Skype ve benzeri VOIP servisi veren şirketlerle rekabete başlayacağı tahmin ediliyor

PEKİN - Çin'in suni döllenme projesi hedefini buluyor: Nesli tükenen pandalar ikiz doğurmaya başladı

Çin'in güneybatısındaki Chengdu şehrinde bulunan Panda Üreme Merkezi'nde ikiz panda dünyaya geldi. Yerel medyanın haberinde, ikiz doğuran anne pandanın ve yavruların sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious