Dünya şampiyonlarına ödül

  • Giriş : 03.05.2006 / 00:00:00

Dünya Liselerarası Kros Şampiyonası'nda birinci olan Erzurum Şükrü Paşa Lisesi öğrencileri, Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ı Meclis'teki makamında ziyaret etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Daha önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından ödüllendirilen sporcular, bu kez de Erzurum milletvekili Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ'ı makamında ziyaret etti. Yarışlar ve puanlama hakkında bilgi alan Akdağ, gençlerin elde ettiği başarının bir Erzurumlu olarak göğsünü kabarttığını söyledi. Akdağ, "Bu yaşta böyle bir başarı elde edilince devamının da gelmesini bekliyoruz. İnşallah daha büyük başarılara imza atarsınız." ifadelerini kullandı.

Ayrıca, gençlerin eşofmanlarının üzerindeki ay yıldızın kalplerine kazılı olduğunu gördüğünü söyleyen Akdağ, öğrencilere bundan sonraki spor hayatlarında her türlü destek sözü verdi. Erzurum'un rakımının yaklaşık 2 bin metre olduğuna dikkat çeken bakan Akdağ, bu durumunda kan hücrelerindeki alyuvarları fazlalaştırdığı ve vücudun oksijenlenmesi açısından da büyük bir avantaj teşkil ettiğine vurgu yaptı.

Bakan Akdağ, sporculara çeşitli hediyeler, okul müdürü Fehmi Dilek'e de plaket verdi. Sporcuların Akdağ'ı ziyaretinde AK Parti Erzurum milletvekilleri Mustafa Ilıcalı, Mücahit Daloğlu ve Mustafa Nuri Akbulut'un yanısıra Erzurumspor Başkanı Tevfik Özel de hazır bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious