Dünyaca ünlü 'The World' Fethiye'de

Dünyaca ünlü 'The World' Fethiye'de.10989
  • Giriş : 06.06.2008 / 21:44:00

Dünyaca ünlü 'The World' adlı lüks devre mülk gemisi Fethiye Körfezi'ne demirledi. Yaklaşık 300 personelin görev yaptığı gemide Amerikalı 92 zengin turist bulunuyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fakat Fethiye'de bu geminin yanaşabileceği bir liman olmadığı için zengin turistlerin 3 günlük Fethiye ziyaretlerini gemide geçirecekleri açıklandı.
196 metre uzunluğundaki "The World" gemisinde 300 kişilik mürettebat ve 92 yolcusu ile Fethiye'ye demir attı.

İlçede büyük gemilerin yanaşabileceği bir liman olmadığı için dev yolcu gemisi körfezin hemen girişinde denizde duruyor. Fethiye İskelesi'ne yanaşamayan dev yüzen gemiden turistler filikalarla limana taşındı. 3 gün kalacak geminin ilk servisinde Fethiye'ye 4 turist gelmeyi tercih ederken, diğer turistlerin ilçeyi gezmek yerine gemide kalmayı tercih ettikleri açıklandı.

Dünyanın ilk yüzen devre mülk daireli gemisi olan "The World" Türkiye'ye iki yıl önce de gelmişti. Mersin ve Alanya'dan Fethiye'ye gelen gemi Bodrum, Kuşadası, İstanbul ve Trabzon'u ziyaret edecek. Türkiye'de 1,5 ay kalacak olan "The World"'teki devre mülklerin fiyatının 3,5 milyon dolar, yıllık aidatın 120 bin dolar civarında olduğu öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious