Dünyada neler oldu?

  • Giriş : 21.09.2006 / 00:00:00

Dünya gündeminde bugün öne çıkanlar derlenmiştir

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

KUDÜS - İsrail, Haremüşşerif'teki tartışmalı tüneli ziyarete açtı

İsrail, Kudüs'teki Kubbet'üs Sahra ve Mescid-i Aksa'nın bulunduğu Haremüşşerif'te altında kazılarak oluşturulan arkeolojik müzeyi halkın ziyaretine açtı. Filistinliler, Mescid-i Aksa'nın altındaki bu tünelin, mescidi yıkmak için yapıldığını ve "turizm amacının" sadece görünen sebep olduğunu savunuyordu

KABİL - "Afganistan'da kaçırılan Türk'ün cesedi bulundu"

Çin'in resmî haber ajansı Xinhua, Salı günü öldürüldüğü iddia edilen Türk vatandaşı Mustafa Semih Tufal'ın cesedinin bulunduğunu duyurdu.

PRİZREN - Kosova Meclis Başkanı, Türkçe tasarısının tekrar görüşülmesini istedi

Kosova Meclis Başkanı Kol Berişa, sadece Prizren'de Türkçe'nin resmi dil olmasına ilişkin önergelerin Meclis tarafından onaylanmamasının kötü ve hayal kırıklığı olarak algılandığını söyledi. Berişa, Prizren'de Türkçe'nin üçüncü resmi dil olarak kabul edilmemesine uluslararası camianın da tepki gösterdiğini ifade etti.

MOSKOVA - Rusya Çin'e 5 milyar dolarlık doğalgaz boru hattı ile doğrudan ulaşacak

Rusya dev enerji şirketi Gazprom Sibirya'dan Çin'e kadar uzanacak doğalgaz boru hattının maliyetinin 4-5 milyar dolar arasında olacağını açıkladı. Kazakistan'ın by-pass edildiği hatla Rusya Çin'e aracısız ulaşmak istiyor.

ŞAM - Suriyeli Aktör Ghassan Massoud: "Kurtlar Vadisi Irak filminin şirketi, 300 milyonluk Arap izleyiciyi elinin tersiyle itti"

Oynadığı Kurtlar Vadisi Irak filminde Şeyh Abdurrahman Halis Kerkükî rolüyle büyük beğeni toplayan Suriyeli Aktör Ghassan Massoud, filmin başta ülkesi olmak üzere Arap ülkelerinde vizyona girmemesine tepkili.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious