Dünyada öne çıkanlar (2)

Dünyada öne çıkanlar (2).9871
  • Giriş : 15.07.2006 / 00:00:00

Saat 18:00 itibariyle dünyada öne çıkanlar:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

ST.PETERSBURG:Rusya: "Ortadoğu’daki kriz, bölgedeki diğer ülkeleri de içine çekebilir"

Rusya Savunma Bakanı Sergey İvanov, Ortadoğu’daki krizin bölgedeki diğer ülkeleri de içine çekmesinin ’yakın bir tehdit’ olduğu uyarısını yaptı. G8 zirvesinden önce gazetecilere açıklama yapan Ivanov, "Diğer ülkelerin de olaya müdahil olması gibi gerçek bir tehdit söz konusu" dedi.

BEYRUT- BM’nin korumadığı köylüler İsrail’in hedefi oldu: 23 köylü öldü

İsrail uçakları, bu sabah sınırdaki Mirvahin köyünde yaşayan Lübnanlılara, evlerini terk etmeleri için 2 saat süre verdi. Sürenin dolmasının ardından İsrail savaş uçakları köyü bombaladı. İsrail hava saldırısında, bölgedeki BM barış gücüne sığınmak isteyen ancak bu talepleri reddedilen bir minibüs dolusu köylü öldürüldü. Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 23 kişi İsrail’in füzesiyle hayatını kaybetti.

NAHARİYE - İsrail istihbarat yetkilisi: "Hizbullah’ın elinde Tel Aviv’i vuracak füzeler var"

İsrailli üst düzey bir yetkili, Hizbullah’ın Tel Aviv’i vurabilecek güçte 100-200 km menzilli füzelere sahip olduğu uyarısında bulundu. İstihabrat yetkilileri, dün gece Lübnan karasularında Hizbullah’ın hedef aldığı savaş gemisinin de Lübnan’da bulunan İranlı askerlerin yardımıyla vurulduğunu ileri sürdü.

BAĞDAT - Terör örgütü PKK’nın elebaşlarından Karayılan, Bağdat’ta tedavi görmüş

Kanlı terör Örgütü PKK’nın elebaşlarından Murat Karayılan’ın geçen ay İran askeri birliklerinin topçu ateşinde yaralandığı ve Kuzey Irak’taki bir kasaba hastanesinde ilk müdahalenin yapılmasının ardından Bağdat’taki bir özel bir hastanede tedavi gördüğü öğrenildi.

LEFKOŞA - Gambari’nin Kıbrıs inisiyatifine Rusya’dan destek geldi

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mihail Kaminin, İbrahim Gambari’nin Kıbrıs’taki son inisiyatifiyle varılan uzlaşmayı desteklediklerini açıkladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious