Dünyada öne çıkanlar

  • Giriş : 06.07.2006 / 00:00:00

Saat 18:15 itibariyle dünya gündeminde öne çıkanlar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CENEVRE - BM İnsan Hakları Konseyi tasarısı insan haklarını ihlal eden İsrail'i kınadı

BM İnsan Hakları Konseyi, İsrail devletinin Gazze Şeridi'nde gerçekleştirdiği saldırıları kınayarak İsrail ordusu tarafından gözaltına alınan üst düzey Filistinlilerin serbest bırakılmasını istedi. Yeni kurulan İnsan Hakları Konseyi'nde 11 oya karşı 29 oy ile kabul edilen tasarı, İsrail'e yaptığı operasyonlara bir an önce son vermesi ve yakalanan Filistinlilerin serbest bırakması çağrısında bulundu.

GAZZE - İsrail'in bugünkü saldırılarında 12 Filistinli öldü

Gazze Şeridi'ndeki saldırılarını arttıran İsrail Ordusu bugün 12 Filistinliyi öldürdü. Çatışmalarda 1 İsrail askeri de öldü.

BAĞDAT - İranlı Şiilere bombalı saldırı: 12 ölü

Irak'ın Kufe kentinde Hz. Ali'nin talebesi Meysem-i Temmar'ın türbesini ziyaret eden İranlı hacıları hedef alan intihar saldırısında 12 kişi öldü, 41 kişi yaralandı. Başkent Bağdat'ın 170 kilometre güneyindeki kentte sabahın erken saatlerinde İran'dan gelen iki minibüs arasına giren bomba yüklü araç infilak etti. Saldırıda ölenler arasında İranlı Şiilerle birlikte, polis ve işportacılar da bulunuyor

ANKARA - Finlandiya Büyükelçisi Serenius: "Türkiye'nin AB yolunda tren kazası yaşamasını istemiyoruz"

Avrupa Birliği (AB) Dönem Başkanı Finlandiya'nın Ankara Büyükelçisi Maria Serenius, Türkiye ile müzakerelerin planlandığı gibi devam ettirilmesi istediklerini ve bu yolda bir "tren kazası" arzu etmediklerini söyledi.

PEKİN - ABD, Kuzey Kore füze krizinin çözümünü Çin'de arayacak

Kuzey Kore'nin kıtalararası füzenin de aralarında bulunduğu çok sayıda füze denemesine sert tepki gösteren ABD yönetimi, Kuzey Kore'nin müttefiki durumundaki Çin ile meseleyi görüşmek için Dışişleri Bakanı Yardımcısı Christopher Hill'i Pekin'e gönderiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious