Dünyada öne çıkanlar

  • Giriş : 17.07.2006 / 00:00:00

Saat 18:00 itibariyle dünya gündeminde öne çıkanlar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

CAKARTA - Endonezya'da tsunami: En az 37 kişi öldü

Endonezya'nın Java adası açıklarında meydana gelen 7.2 büyüklüğündeki depremin neden olduğu tsunami en az 37 kişinin ölümüne yol açtı. Yaklaşık 2 metre yüksekliğindeki dalgaların Java adasının batısında yer alan Pangandaran sahilindeki küçük otelleri yuttu.

BEYRUT - İsrail, yine sivilleri taşıyan bir minibüsü vurdu: 12 masum Lübnanlı daha öldürüldü

İsrail'in aralıksız bombalamaya devam ettiği Lübnan'da bir minibüse fırlatılan füze 12 sivilin ölümüne neden oldu. İsrail Hükümeti sözcüsü Miri Eisin, Lübnan'daki Hizbullah gerillalarına yönelik saldırıları durdurmayı düşünmediklerini söyledi.

HAYFA - Hizbullah'ın vurduğu Hayfa'da bir bina yıkıldı

Hizbullah'ın füze saldırısı gerçekleştirdiği İsrail'in kuzeyindeki Hayfa kentinde 3 katlı bir bina yerle bir oldu. İsrail Ulaştırma Bakanlığı sözcüsü Avner Ovadiah, ülkenin kuzeyindeki Hayfa limanının kapatıldığını açıkladı. Sözcü "Bu aşamada Hayfa'ya yönelik saldırının devam etmesi dolayısıyla limana gemi giriş-çıkışının ikinci bir değerlendirmeye kadar durdurulduğunu" söyledi.

ŞAM - Şam'da binlerce kişi Filistin'e destek gösterisine katıldı

İsrail'in Gazze ve Lübnan'daki bombardımanı hız kesmeden devam ederken Suriye'nin başkenti Şam'da İsrail'i protesto mitingi düzenlendi.

BAĞDAT - Irak'taki pazar yeri saldırısında en az 56 kişi öldü

Irak'ın başkenti Bağdat'ın 30 kilometre güneyindeki Mahmudiye'de kalabalık bir pazar yerinde düzenlenen saldırıda en az 56 kişi ölürken, onlarcası da yaralandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious