Dünyada öne çıkanlar

  • Giriş : 19.07.2006 / 00:00:00

Saat 14:30 itibariyle dünya gündeminde öne çıkanlar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

WASHINGTON : ABD, Türkiye'nin Kuzey Irak'a müdahalesine karşı

ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Sean Mccormack, Türkiye'nin Kuzey Irak'ta PKK'ya karşı bir operasyon düzenlemesinin Washington tarafından desteklenmediğini ifade ederek "Bunun, geçmişte desteklediğimiz birşey olduğunu sanmıyorum" dedi

KUDÜS - İsrailli komutan: "Lübnan çatışmasına Suriye'yi dahil etmek istemiyoruz"

İsrail ordusunda görevli Tuğgeneral Alon Friedman, Lübnanla mevcut çatışmalara Suriye'yi dahil etmek istemediklerini söyledi. 8 gündür Lübnan'ı bombalayan İsrail uçaklarının bugünkü saldırılarında ölen sivil sayısı 42'yi bulurken, toplam ölü sayısı da 280'i geçti. Lübnan'daki operasyonlarını aralıksız sürdüren İsrail, Gazze ve Batı Şeria'da en az 9 sivili öldürdü.

KUDÜS - İsrail Başbakan Yardımcısı Peres: "Uluslararası toplumu 2. Dünya Savaşı'ndan beri bu kadar zayıf görmedim"

İsrail Başbakan Yardımcısı Şimon Peres, Lübnan bombardımanını savunarak uluslararası toplumun krizi çözme noktasında zayıf olduğu söyledi. Peres, ''2. Dünya Savaşından bu yana böyle bir uluslararası zayıflık görmedim" dedi.

PEKİN - Endonezya'daki tsunamide ölü sayısı 531'e yükseldi

Endonezya'da önceki gün meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki depremin tetiklediği tsunamide ölü sayısının 531'e yükseldiği, 275'den fazla kişinin ise halen kayıp olduğu bildirildi.

PEKİN - Kuzey Kore'yi seller vurdu; en az 100 ölü ya da kayıp

Güney Kore'de en az 50'den fazla kişinin ölmesi ya da kaybolmasına neden olan aşırı yağışlar ve sellerin Kuzey Kore'de de 100'den fazla kişinin ölmesi ya da kaybolmasına yol açtığı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious