Dünyada öne çıkanlar

  • Giriş : 23.07.2006 / 00:00:00

Dünya gündeminde öne çıkanlar derlenmiştir

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

BAĞDAT / KERKÜK - Irak yine kan gölü: 63 ölü

Irak'ın başkenti Bağdat ve ülkenin kuzeyindeki Kerkük kentinde düzenlenen bombalı saldırılarda 63 kişi hayatını kaybetti. Mukteda Sadr'ın basın sözcüsü Abdulhadi El Araci, basın merkezlerine yolladığı yazıda saldırganları kendilerinin cezalandıracağını ifade etmesi intikam saldırılarının düzenleneceği endişesi doğurdu.

TEL AVİV - İsrail Lübnan'ın güneyine uluslararası güç konuşlandırılmasına destek veriyor

İsrail Savunma Bakanı Amir Peretz, Lübnan'ın güneyine uluslararası bir barış gücünün yerleştirilebileceğini söyledi. Temaslarda bulunmak üzere İsrail'e gelen Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier ile görüştükten sonra bir açıklama yapan Peretz, "Lübnan ordusunun zayıflığı dolayısıyla güneyde geniş yetkili çok uluslu bir gücün konuşlandırılmasını destekliyoruz" diye konuştu.

TEL AVİV - "ABD, İsrail'in Lübnan bombardımanına bir hafta daha devam etmesini onaylıyor"

İsrail'in Lübnan'a yönelik bombardımanının bir hafta daha devam etmesine ABD'nin onay verdiğini belirtiliyor. İsrail'de yayımlanan Haaretz gazetesi bugünkü baskısında "İsrailli yetkililer Lübnan'da Hizbullah'a yönelik operasyonların gelecek pazar gününe kadar devam etmesine ABD'nin de onay verdiğine inanıyor" diye yazdı.

TAHRAN - Ahmedinejad: "İsrail kendi sonunu başlattı"

23. Ulusal Eğitim Müdürleri Toplantısı'nda konuşan Ahmedinejad, "Siyonist rejim Lübnan'a saldırmakla büyük bir yanlış yaptı. Gaspçı Siyonistler Lübnan'a saldırmanın kendileri için bölgede yeni bir atmosfer oluşturacağını düşündüler. Kendi sonlarını başlattılar" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious