Dünyada öne çıkanlar

  • Giriş : 23.07.2006 / 00:00:00

Saat 18:00 itibariyle dünya gündeminde öne çıkanlar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

BEYRUT - ''Hizbullah, Lübnan hükümetinin esir takası konusunda İsrail ile görüşmesini kabul etti"

Lübnan Meclis Başkanı Nebih Berri gazetecilere yaptığı açıklamada "Hizbullah İsrail ile esir takası konusunda görüşmenin Lübnan hükümetinin öncülük edeceği üçüncü bir taraf aracılığıyla yapılmasını kabul etti" diye konuştu.

MADRİD - Suriye'den İsrail'e: "Lübnan'ı işgal edip bize yaklaşırsanız savaşa gireriz"

Suriye Enformasyon Bakanı Muhsin Bilal, İsrail'in Lübnan'a girerek Suriye'ye yaklaşması halinde savaşa katılacaklarını söyledi. İspanya'da yayınlanan ABC gazetesine demeç veren Bilal, "Eğer İsrail Lübnan'ı işgal eder ve bize yaklaşırsa, Suriye oturup beklemez, savaşa katılır" dedi.

TAHRAN - Ahmedinejad: "İsrail kendi sonunu başlattı"

İran Cumhurbaşkanı Mahmut Ahmedinejad, İsrail'in Lübnan'a saldırarak kendi sonunu başlattığını söyledi.

BAĞDAT - Irak'ta günün bilançosu: 65 ölü

Irak bugün yine şiddet dolu günlerinden birini yaşadı. Ülke genelindeki saldırı ve çatışmalarda 65 kişi öldü, onlarca kişi yaralandı. Bu arada, açlık grevi yaptığı belirtilen Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin'in grevin 17. gününde hastaneye kaldırıldığı bildirildi.

BOMBAY - TUSKON, Afrika'dan sonra Hindistan'da

Afrika'dan getirdiği işadamları ile Türkiye'de çığır açan TUSKON (Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu) hedefini Asya'ya çevirdi. Bu kapsamda Hindistan'ı ziyaret eden başkan Rızanur Meral liderliğindeki ekip Bombay'da "Türkiye Günü" programına katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious