Dünyada öne çıkanlar

  • Giriş : 25.07.2006 / 00:00:00

Saat 14:30 itibariyle dünya gündeminde öne çıkanlar

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

KUDÜS - Rice: "Koşulsuz ateşkes mümkün değil"
İsrail Başbakanı Ehud Olmert'le görüşen ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, ateşkes çağrısı yapmakla birlikte, bunun koşulsuz olmayacağını söyledi. Açıkça ateşkes çağrısı yapmayan ABD'nin desteğini arkasına alan Ehud Olmert ise, Lübnan'a saldırılarının devam edeceğini vurguladı

RİYAD - Suudi Kralı Abdullah bölgesel savaş uyarısı yaptı

Suudi Arabistan Kralı Abdullah, İsrail'in Lübnan ve Filistin'e saldırılarının bölgesel bir savaşı tetikleyebileceği uyarısında bulundu


BEYRUT - İsrail, hava saldırısında Lübnan'ın güneyinde 7 kişilik aileyi katletti

Lübnan'a saldırılarını aralıksız sürdüren İsrail ordusunun dün gece gerçekleştirdiği hava saldırısında aynı aileden yedi kişi hayatını kaybetti.

MOSKOVA - Ukrayna'da Parlamento'yu fesh yetkisi Yuşenko'da

Ukrayna'da 26 Mart seçimlerinin ardından hükümetin yasal süre içinde kurulamaması üzerine, Cumhurbaşkanı Viktor Yuşenko parlamentoyu her an fesh etme yetkisine sahip oldu.


WASHINGTON - İranlı ünlü muhalif gazeteci, Beyaz Saray'ın görüşme davetini reddetti

Amerika'yı ziyaret eden İranlı ünlü gazeteci ve insan hakları savunucusu Ekber Genci, İran'ın mevcut durumunu tartışmak için kendisini Beyaz Saray'a çağıran Bush yönetiminin davetini reddetti. Genci, Bush yönetimini izlediği siyasetin İran'daki demokrasiye katkısı olmadığına inandığı için bu daveti redettiğini söyledi.
Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious