Dünyada öne çıkanlar

  • Giriş : 29.07.2006 / 00:00:00

Saat 14:30 itibariyle dünya gündeminde öne çıkanlar:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

BEYRUT - Lübnanlı böbrek hastası çocuklara Türkiye'den yardım eli

İsrail'in Beyrut'u vurmasıyla mağdur duruma düşen 30 ila 40 kadar böbrek hastası çocuğun tedavisinde kullanılacak ilaçlar Türk Deniz Kuvvetlerine ait TCG-Bafra korveti ile Beyrut limanına getirilerek Lübnanlı yetkililere teslim edildi. Türk yardım malzemelerinin nakledildiği Beyrut'taki Hotel Dieu De France Hastanesi dokturu, Türkiye'den gönderilen yardımlardan ötürü Türk halkına, Dışişleri Bakanlığı'na ve Türk Büyükelçiliği'ne şükranlarını iletti.


BEYRUT - İsrail'e akıllı bomba gönderen ABD, Lübnan'a da battaniye yolladı

İnsani yardım taşıyan bir Amerikan gemisi Lübnan'a ulaştı. Lübnan'da İsrail saldırıları yüzünden evlerini terk etmek zorunda kalan yaklaşık 800 bin kişiye verilecek yardım malzemeleri 20 bin battaniye, 2000 çadır ve 10 bin kişiye üç ay yetecek her biri birer tonluk 7 adet tıbbi teçhizat paketinden oluşuyor


KUDÜS - İsrail, insani yardım için istenen 72 saatlik ateşkes talebini reddetti

İsrail, Birleşmiş Milletler (BM)'nin saldırılara 72 saat ara verilmesi yönündeki talebini reddetti. BM Yardım Koordinatörü Jan Egeland'ın saldırılara 72 saat ara verilmesi talebine yanıt veren İsrail hükümet sözcüsü Avi Pazner, "72 saatlik geçici ateşkese gerek yok çünkü İsrail Lübnan'da insani yardım koridoru açtı." açıklamasını yaptı.


BAĞDAT - Irak'ta 4 Amerikan askeri öldü

Irak'ın batısındaki Anbar vilayetinde 4 Amerikan deniz piyadesinin öldüğü bildirildi. Irak işgalinin başladığı Mart 2003'ten bu yana ölen Amerikan askeri sayısı böylece 2 bin 570'e yükseldi.


PEKİN - Çin Kaemi tayfununun kıskacında : En az 35 ölü, 72 kayıp

Bu yıl Çin'i etkisi altına alan 5. tayfun Kaemi'de şu ana kadar en az 35 kişinin öldüğü, 72 kişinin de kaybolduğu bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious