Dünyada öne çıkanlar

  • Giriş : 31.07.2006 / 00:00:00

Saat 14:30 itibariyle dünya gündeminde öne çıkanlar:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

KUDÜS - İsrail Savunma Bakanı: "Acil ateşkes kararına razı olmamalıyız"

İsrail parlamentosunda (Knesset) konuşan Savunma Bakanı Amir Peretz, "Her ne kadar bir barış adamı olsam da, hemen uygulamaya konacak bir ateşkes kararına mutabık kalmamalıyız. Terörü etkisiz kılmayı başaranlar barışı getirebilir" dedi.

TEL AVİV - İsrail Adalet Bakanı: "Hava saldırılarını uluslararası baskılardan kurtulmak için durdurduk"

İsrail Adalet Bakanı Haim Ramon, Lübnan'ın güneyindeki hava saldırılarını 48 saat için durdurma kararının savaşın sona ermesi anlamına gelmediğini ifade etti. Ramon, bu kararı Kana katliamından sonra üzerlerindeki uluslararası baskıyı azaltmak için aldıklarını söyledi.

BELGRAD - Sırp lider: "Kosova'yı hep parçamız olarak göreceğiz"

Sırbistan Başbakanı Vojislav Kostunica, Kosova'nın nihai statüsüne ilişkin görüşmelerde bu bölgeye bağımsızlık verilmesine karşı çıkacaklarını belirterek bölgeyi hep parçaları olarak göreceklerini söyledi.

NEW YORK - HRW: "Kana saldırısının tek sorumlusu İsrail"

İnsan Hakları İzleme Örgütü (HRW) Lübnan'ın güneyindeki Kana köyünde çoğu çocuk en az 54 sivilin ölümüyle sonuçlanan saldırıda tek sorumlunun İsrail olduğunu açıkladı.

KANDAHAR - NATO, Afganistan'ın güneyindeki kontrolü ABD güçlerinden devraldı

NATO, Afganistan'ın güneyindeki kontrolü ABD önderliğindeki çok uluslu güçten bugün devraldı. NATO Genel Sekreteri Jaap de Hoop Scheffer, NATO için tarihî bir gün yaşandığını ifade ederek, kuruluşun şu ana kadar üstlendiği en zorlu görevin Afgan halkına verdikleri sözün bir göstergesi olduğunu söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious