Dünyada öne çıkanlar

  • Giriş : 02.08.2006 / 00:00:00

Saat 14:30 itibariyle dünya gündeminde öne çıkanlar:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

SUR - Kana katliamında ölenlerin cenazeleri bombardımanların devam etmesi nedeniyle toprağa verilemedi.

İsrail’in Pazar günü vurduğu Lübnan’ın güneyindeki Kana köyünde ölenlerin cenaze töreni bombardımanların devam etmesi nedeniyle hâlâ yapılamadı. TIR’larla liman kenti Sur’a getirilen cenazelerin gömülmesi güvenlik nedeniyle bir gün daha ertelendi.

BAALBEK - İsrail’in Baalbek operasyonu - 4’ü çocuk 18 sivil öldü

Lübnan’da sınırdan 100 kilometre uzaklıkta bulunan Baalbek kentine havadan ve karadan büyük bir operasyon düzenledi. Baalbek operasyonunda 4’ü çocuk 18 kişi öldü.

PARİS - Fransa önce ateşkes istiyor

Fransa, Güney Lübnan’a gönderilmesi planlanan barış gücü için yapılacak BM toplantısına katılmayı reddderek öncelikle İsrail’in 3 haftadır devam ettiği saldırılarının nasıl durdurulacağına yönelik siyasi anlaşma sağlanmasını istedi. Bu arada İtalya Dışişleri Bakanı Massimo D’Alema, Lübnan’a barışı koruma askerleri göndermeden önce ateşkesin sağlanması gerektiğini söyledi.

ANKARA - Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tan: "PKK ile mücadelenin sonuçlarını çok yakında göreceğiz"

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Namık Tan, terör örgütü PKK’ya yönelik mücadelede ABD ve Irak yönetimleri ile terör örgütü PKK’ya yönelik mücadelede işbirliğinin somut sonuçlarının yakın zamanda ortaya çıkacağı beklentisi içinde olduklarını dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious