Dünyada öne çıkanlar

  • Giriş : 03.08.2006 / 00:00:00

Saat 14:30 itibariyle dünya gündeminde öne çıkanlar

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

PUTRAJAYA - Başbakan Erdoğan, Malezya'daki İKÖ toplantısına bakanlar düzeyinde katılan Arap ülkelerine sitem etti

İslam Konferansı Örgütü (İKÖ) Genişletilmiş Yürütme Kurulu toplantısına katılmak için Malezya'da bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, toplantıya Arap ülkelerinden bakanlar düzeyindeki katılımdan dolayı üzüldüğünü söyledi.

PUTRAJAYA- Başbakan Erdoğan, Ahmedinejad ile Lübnan ve nükleer krizi görüştü

İslam Konferansı Örgütü (İKÖ) Genişletilmiş Yürütme Kurulu toplantısına katılmak için Malezya'da bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan,toplantının öğleden sonraki oturumunun ardından "Nükleer kriz" ve Hizbullah üzerindeki etkinliği dolayısıyla son günlerde dikkatleri üzerine çeken İran'ın Cumhurbaşkanı Ahmedinejad'la bir araya geldi. Toplantının yapıldığı otelde baş başa görüşen liderler, İsrail'in Lübnan'da yaptığı katliamlar ve atılacak adımlar ile diğer meseleleri ele alıyor.

WASHINGTON- Washington Post'ta makalesi yayımlanan Gül'den ABD'ye Lübnan eleştirisi

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Amerika'da yayımlanan Washington Post gazetesi için kaleme aldığı makalede, Lübnan'da yaşanan trajediye son verilememesinin ABD hakkında soru işaretleri doğurduğunu dile getirdi.

BEYRUT - İnsan Hakları İzleme Örgütü: "İsrail sivilleri kasten hedef alıyor" - "Bazı saldırılar savaş suçu teşkil ediyor"

İnsan Hakları İzleme Örgütü (HRW), İsrail ordusunun Lübnan'da sivilleri bilerek bombaladığı izlenimi edindiğini ve bazı saldırıların savaş suçu teşkil ettiğini bildirdi.

BEYRUT- Lübnan güvenlik kaynakları: 'Hizbullah şu ana kadar 80 kayıp verdi'

Lübnan güvenlik kaynakları İsrail'in 23 gündür süren bombardımanında şu ana kadar yaklaşık 80 Hizbullah mensubunun öldüğünü bildirdi.

LONDRA - İngiliz elçi, Irak'ta iç savaş bekliyor

Irak'tan geçen hafta ayrılan Londra Büyükelçisi William Patey bakanlara gönderdiği gizli yazıda Irak'ta iç savaş çıkmasını yüksek ihtimal olarak gördüğünü yazdı. İngiliz BBC kanalının ele geçirdiği yazıda ayrıca Irak'ın etnik tabanlı olarak parçalanabileceği uyarısında bulunduğu da yazılı.

KİEV - Yuşçenko, Rusya yanlısı Yanukoviç'in Başbakanlığını onayladı

Ukrayna Cumhurbaşkanı Viktor Yuşçenko, "milli birlik hükümeti" protokolünün bugün imzalanacağını söyledi. Yuşçenko, Rusya yanlısı Bölgeler Partisi, Komünist Parti ve Ukrayna Sosyalist Parti'nin katılımıyla kurulan "kriz karşıtı" koalisyonun başbakan adayı Viktor Yanukoviç'in başbakanlığını onaylayarak meclise gönderdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious