Dünyada öne çıkanlar

  • Giriş : 04.08.2006 / 00:00:00

Dünya gündeminde saat 18:00 itibariyle öne çıkanlar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

BEYRUT - İsrail'in hava saldırısında 33 tarım işçisi öldü

Lübnan'ın Suriye sınırındaki Ka'a köyü yakınlarında meyve yüklü kamyonları en az 3 füzeyle vuran İsrail, 33 tarım işçisini öldürdü.

BAĞDAT - Lübnan'a destek için Bağdat'ta yapılan gösteriye 250 bin Şii katıldı

Iraklı Şii lider Mukteda Sadr'a bağlı on binlerce Şii İsrail bombardımanı altındaki Lübnan'a destek için büyük bir gösteri düzenledi. Şiilerin çoğunlukta olduğu Sadr mahallesinde toplanan göstericiler İsrail bayrağı yaktı. Bağdat Irak'ın işgalinden bu yana ilk defa bu kadar geniş çaplı bir gösteriye ev sahipliği yaptı. Yaklaşık 250 bin kişinin katıldığı gösteride taşkınlık yaşanmazken, protestocular ellerinde Hizbullah bayrakları ve örgütün lideri Hasan Nasrallah'ın resimlerini taşıdı. Gösteride ''Allah Allah, Nasrallah'a zafer'', ''Mehdi'nin Ordusu ve Hizbullah birdir'' sloganları atıldı

MUSUL - Musul ve çevresindeki saldırılarda 18 kişi öldü

Irak'ın kuzeyinde bugün düzenlenen saldırılarda en az 18 kişi öldü. Musul'daki saldırıda ölenler arasında üst düzey bir de polis yetkilisi bulunuyor.

KİEV - Ukrayna Parlamentosu Yanukoviç'in başbakanlığı için oylama yapıyor

Ukrayna'da 26 Mart'ta yapılan Parlamento seçimlerinden sonra, meclisin bir hükümet çıkartamamasından dolayı yaşanan siyasi kriz aşılmaya çalışılıyor. Ukrayna Cumhurbaşkanı Viktor Yuşçenko'nun dün muhalefet lideri Viktor Yanukoviç'in başbakanlık adaylığını onaylamasından sonra bugün de güven oylaması için mecliste hareketili anlar yaşanıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious