Dünyada öne çıkanlar

  • Giriş : 06.08.2006 / 00:00:00

Saat 14:30 itibariyle dünya gündeminde öne çıkanlar:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

HAYFA - Hizbullah'ın roket saldırısında 10 İsrail askeri öldü

Hizbullah güçlerinin İsrail'e yönelik roket saldırısında Lübnan'da görevlendirilmek üzere silah altına alınan 10 yedek asker öldü. İsrail'in Lübnan'da düzenlediği hava saldırılarında ise 10 sivil hayatını kaybetti.

DEBEL - BM Lübnan'da İsrail saldırılarından zarar görmeyen Hıristiyan köyüne yardım konvoyu gönderdi

Birleşmiş Milletler (BM)'nin Lübnan'daki geçici barış gücü UNIFIL, İsrail sınırı yakınında Hıristiyanların yaşadığı Debel köyüne bir yardım konvoyu gönderdi. Civar bir köydeki halk ise UNIFIL konvoyunun önünü keserek ağır saldırıların yaşandığı bölgeden tahliye edilmeleri talebinde bulundu

BAĞDAT - Barzani hükümeti PKK'dan ayrılanları tek kampta toplayacak

Irak'ın kuzeyindeki yerel Kürt yönetimi, son 5 yıldan bu yana dağılma sürecine giren terör örgütü PKK'dan ayrılanları, Dohuk kenti yakınlarındaki bir kampta toplama kararı aldı.

BAĞDAT - Tecavüz ve cinayetle suçlanan Amerikan askerleri Bağdat'ta mahkemeye çıkarıldı

Iraklı bir kıza tecavüz etmek ve kızın ailesinden de üç kişiyi öldürmekle suçlanan 4 ABD askeri bugün başkent Bağdat'ta askeri mahkemeye çıkarıldı. Görgü tanıklarının ifadelerini de dinleyen askerî mahkemenin bugünkü oturumunda askerlerin yargılanması için aleyhlerine yeterli delil olup olmadığına karar verecek

TAHRAN - İran uyardı: "Bizi petrol silahını kullanmak zorunda bırakmayın"

İran Ulusal Yüksek Güvenlik Konseyi (UYGK) Başkanı Ali Laricani, nükleer faaliyetleri ile ilgili anlaşmazlıkta petrolü koz olarak kullanmak istemediklerini, fakat buna mecbur kalabileceklerini söyledi.

ADDİS ABABA - Etiyopya'da sel felaketi: En az 101 ölü

Etiyopya'nın başkenti Addis Ababa'nın 500 kilometre doğusundaki Dire Dava ve çevresinde şiddetli yağışların neden olduğu sel felaketinde yüzden fazla kişi hayatını kaybetti. Yatağından taşan Deçatu nehri gece saatlerinde birçok evi sular altında bıraktı. Etiyopyalıların felakete uykuda yaklanması ölü sayısının yüksek olmasına yol açtı.

PEKİN - Tayfun Çin'de can almaya devam ediyor: En az 65 ölü, onlarca kayıp

Çin'i etkisi altına alan Prapiroon tayfunu hayatı felce uğratırken, şu ana kadar en az 65 kişinin ölümüne, onlarca kişinin kaybolmasına yol açtı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious