Dünyada öne çıkanlar

  • Giriş : 07.08.2006 / 00:00:00

Saat 14:30 itibariyle dünya gündeminde öne çıkanlar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

BEYRUT - Arap Birliği dışişleri bakanları Lübnan konusunda ortak tavır peşinde

Arap Birliği dışişleri bakanları Lübnan'da yaşanan gelişmelerle ilgili olarak bugün Beyrut'ta bir toplantı yapacak. Arap dünyası yetkililerin saldırıların sona erdirilmesi için "aktif" bir rol üstlenmesini bekliyor. Arap Birliği Genel Sekreteri Amr Musa başkanlığında yapılacak toplantıya 22 üye ülkenin dışişleri bakanları katılıyor.

BEYRUT - İsrail bombardımanında bugün de 17 sivil öldü

İsrail'in Lübnan'da bugün düzenlediği hava saldırılarında 17 sivil sivil can verdi. Hizbullah güçleri ile çatışmaya giren İsrail askerlerinden biri ölürken, İsrail savaş uçakları Hula köyünde 3 evi yerle bir etti.Göstericilerin IKYB ve IKDP'yi protesto etmesi ve eylemlerini devam ettirmesi sonrasında IKYB'ye bağlı peşmergeler halkın üzerine rastgele ateş açtı. Kerkük-Süleymaniye yolunu da saatlerce trafiğe kapatan göstericilerin üzerine açılan ateş sonucu 9 kişi yaralandı.

SÜLEYMANİYE - Süleymaniye'de yerel hükümeti protesto eden halk isyan etti, peşmergeler halka ateş açtı

Irak'ın kuzeyindeki Süleymaniye'ye bağlı Çemçemal ve Derbendigan ilçelerinde yaşanan akaryakıt, elektrik ve su sıkıntısından dolayı bölgede yaşayan Kürt vatandaşlar yerel hükümeti protesto etti

BAĞDAT - ITC Başkanı ile 6 Türkmen parlamenter resmi temaslarda bulunmak üzere Türkiye'ye hareket etti

Irak Türkmen Cephesi (ITC) Başkanı Sadettin Ergeç ve Irak Parlamentosu'na Şii İttifakı listelerinden giren 6 Türkmen milletvekili bugün resmi temaslarda bulunmak üzere Türkiye'ye hareket etti

ADDİS ABABA - Etiyopya'daki sel felaketinde ölü sayısı 191'e çıktı

Polis, Etiyopya'nın başkenti Addis Ababa'nın 500 kilometre doğusundaki Dire Dava ve çevresinde şiddetli yağışların neden olduğu sel felaketinde ölü sayısının 191'e çıktığını bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious