Dünyada öne çıkanlar

  • Giriş : 07.08.2006 / 00:00:00

Saat 18:00 itibariyle dünya gündeminde öne çıkanlar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

BEYRUT - İsrail'in Hula bombardımanında 40'tan fazla kişi öldü

Lübnan Başbakanı Fuad Sinyora, İsrail'in ülkesinin güneyinde düzenlediği hava saldırısında 40'tan fazla kişinin öldüğünü söyledi.

BEYRUT - Ateşkes çağrısı yapan Sinyora, gözyaşlarını tutamadı

Lübnan Başbakanı Fuad Sinyora, adil ve kapsamlı bir barış istediklerini söyledi. Ülkesinin bir çatışma alanı olmasını istemediğini söyleyen ve gözyaşlarını tutamayan Sinyora'yı konuşmasının bitiminde Arap Birliği'ne üye ülkelerin dışişleri bakanları ayakta alkışladı.

BAĞDAT - Talabani: "Irak'ta iç savaş olacağına inanmıyorum"

Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani, Sünnilerle Şiiler arasındaki şiddetin ülkesinde iç savaşa neden olacağı yorumlarına katılmadığını söyledi.

BAĞDAT - Irak'ta saldırılar: 50 ölü

Irak'ta bugün meydana gelen çatışma ve saldırılarda 50 kişi ölürken çok sayıda kişi yaralandı.

İSTANBUL - Irak Türkmen Cephesi Başkanı Ergeç, 7 milletvekili ile Türkiye'ye geldi

Irak Türkmen Cephesi (ITC) Başkanı Dr. Sadettin Ergeç beraberinde Sünni ve Şiilerden oluşan 7 milletvekili ile birlikte, Dışişleri Bakanlığı'nın daveti üzerine Türkiye'ye geldi.

RAMALLAH - Filistin Başbakanı'na gönderilen şüpheli zarf Tel Aviv'den

Batı Şeria'nın Ramallah kentindeki bakanlar kurulu binasında 7 kişinin hastaneye kaldırılmasına yol açan şüpheli zarfın İsrail'in başkenti Tel Aviv'den gönderildiği açıklandı.

PEKİN - Prapiroon tayfunu Çin'i etkisi altına aldı: 77 kişi hayatını kaybetti

Çin'i etkisi altına alan Prapiroon tayfunu şuana kadar 77 kişinin ölümüne yol açtı. Tayfun Çin'in güneyindeki Guangdong eyaleti ile komşu Guangşi Cuang Özerk Bölgesi'nde 8 milyondan fazla kişinin yaşamını olumsuz etkiledi. Prapiroon'un bölgeye verdiği ekonomik zarar ise yaklaşık 1 milyar doları buldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious