Dünyada öne çıkanlar

Dünyada öne çıkanlar.19292
  • Giriş : 08.08.2006 / 00:00:00

Saat 16:00 itibariyle dünya gündeminde öne çıkanlar

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TEL AVİV : Y. Ahronoth: "Türkiye, İsrail'e ihale edilen F-4 savaş uçaklarının modernizasyonu projesinden vazgeçti"

İsrail'in Yedioth Ahronoth gazetesinde yer alan bir habere göre, Türkiye daha önce İsrail'e ihale edilen 500 milyon dolarlık F-4 Phantom savaş uçaklarının modernizasyonu projesini iptal etti. Gazete, iptal kararının İsrail'in Lübnan'a saldırı düzenlemesinden etkilenerek alındığı yorumunu yaptı.


CENEVRE - BM, Lübnanlılara yardımda çıkarılan zorluklardan sıkıntılı

BM yetkilileri, İsrail'in yaptığı saldırılar nedeniyle Lübnanlı sivillere yapılan yardımların kesilmesinden dolayı sıkıntılı. Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu'ndan (UNICEF) Wivina Belmonte, "İnsani yardımların özetleyecek tek kelime (yetersiz). Benzin yardımları yetersiz, hastaneler kritik durumda. Ülkeye sokmaya çalıştığımız insani yardımlar yetersiz." dedi.


BEYRUT - Lübnan hükümeti, ülkenin güneyinde 15 bin asker konuşlandıracak

Lübnan hükümeti, İsrail askerleri ülkenin güneyindeki topraklardan çekildiğinde, bu bölgede 15,000 Lübnan askeri konuşlandırılacağını açıkladı. İsrail tarafı, ilginç bir adım olarak nitelendirdikleri bu teklifi değerlendireceklerini söyledi.


YENİ DELHİ - Hindistan'da sellerden bir haftada ölenlerin sayısı 150'ye çıktı

Hindistan'ın güneyini ve batısını etkisi altına alan muson yağmurlarında ölenlerin sayısı 150'ye çıktı. Yoğun yağmurlarda oluşan sellerde ve toprak kaymalarında bazı köyler haritadan silindi. Özellikle Bombay'ın başkenti olduğu Maharaştra eyaleti ve Haydarabat'ın başkenti olduğu Andhra Pradeş eyaletlerinde etkili olan yağmurlar şiddetli sellere sebep oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious