Dünyada öne çıkanlar

  • Giriş : 10.08.2006 / 00:00:00

Saat 14:30 itibariyle dünya gündeminde öne çıkanlar

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

LONDRA - İngiliz uçağına yapılması planan saldırı engellendi.

İngiliz polisi, Londra'dan Amerika'ya gidecek uçaklara uçuş sırasında yapılması planlanan bir saldırıyı engellediklerini açıkladı. 10 kadar uçağa el bagajı ile sokulacak patlayıcılarla saldırının planlandığı düşünülüyor. Planın ortaya çıkması ile İngiliz polisi 21 kişiyi olayla ilgili tutuklarken, Londra'ya yapılacak uçuşlar iptal edildi.

WASHINGTON - ABD, İngiltere'den gerçekleştirilecek uçuşlar için güvenlik alarmını en üst seviyede tutuyor.

Amerikan hükümeti, İngiltere'den ABD'ye gidecek bir uçağı patlatmaya yönelik planların ortaya çıkarılmasının ardından bu ülkeden gerçekleştirilecek uçuşlar için güvenlik alarmını en üst düzeye çıkardı

KUDÜS - İsrail Ordusu, genişletişmiş kara harekâtına başladı

İsrail Ordusu'nun Güney Lübnan'da genişletilmiş kara harekâtı başlattığı bildirildi. Güvenlik kabinesinin dünkü kararının ardından Kuzey İsrail sınırında hazır bekletilen ve yedeklerle de desteklenen 40 bin kişilik ordunun ilk kısmı zırhlı araçlar ve yoğun topçu ateşi eşliğinde Lübnan topraklarına girdi.

NECEF - Necef'te bombalı saldırılar: 24 ölü, 30 yaralı

Irak'ın başkenti Bağdat'ın güneyinde Şiilerin yaşadığı Necef kentinde düzenlenen saldırıda 35 kişi öldü, onlarcası da yaralandı.

PEKİN - Çin, tayfundan dolayı 500 bin kişiyi tahliye etti

Çin'de Haziran'dan bu yana bin 300 kişi şiddetli yağışlardan dolayı hayatını kaybetti. Somai adındaki yeni tayfundan dolayı 500 bine yakın kişi de evlerini terk etmek zorunda kaldı.

LONDRA - Google, sanal kütüphane projesinde önemli bir adım attı.

Dünyanın bir numaralı arama motoru Google, tartışmaları da beraberinde getiren sanal kütüphane projesinde önemli bir adım attı. Google, dünyanın önde gelen kütüphanelerinden biri olarak gösterilen Kalifornia Üniversitesi'nin kütüphanesini internet ortamına aktaracak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious