Dünyada öne çıkanlar

  • Giriş : 11.08.2006 / 00:00:00

Saat 18:00 itibariyle dünya gündeminde öne çıkanlar

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

LONDRA - Londra havalimanında uçuşlar normale dönmeye başladı

Londra'nın en büyük havalimanı Heathrow'un yönetiminden sorumlu İngiltere Havalimanı Yönetimi'nden Tony Douglas, "Havalimanında işler normale döndü." dedi. Planların ortaya çıkması ile havalimanında binlerce kişi beklemek zorunda kalmıştı. Douglas, ertelemelerin devam ettiğini ancak pekçok havayolunun programını tam olarak uygulamaya çalıştığını kaydetti.

MOSKOVA - Rus Hava Kuvvetleri: Kaçırılan uçağı vururuz

Rus Hava Kuvvetleri Komutanı Vladimir Mihailov, "Eğer teröristler tarafından kaçırılmış bir uçak ülkemize girer ve bizim talimatlarımıza uymayı reddederse, onu indirmek için gerekli tüm önlemleri alacağız." dedi.

BAĞDAT - Şii Fazilet Partisi sözde Kürdistan haritasına sert tepki

Irak'ın kuzeyindeki yerel Kürt parlamentosundaki hukuk komisyonunun Kerkük, Sincar ve Hanekin bölgelerini hazırlanan sözde "Kürdistan" haritası içinde göstermesine Şiilerin önde gelen Fazilet Partisi'nden sert tepki geldi. Fazilet Partisi Sözcüsü Sabah El Saidi, bugün yaptığı resmi açıklamada Kürt parlamentosu hukuk komisyonunun aldığı bu kararın neye dayanılarak alındığı hakkında açıklama beklediklerini söyleyerek kararı geçersiz saydıklarını belirtti.

KUDÜS - İsrailli komutan: "BM gücü etkili olamazsa Lübnan'a tekrar girme hakkımız doğar"

İsrail Ordusu'ndan Tuğgeneral Yossi Kuperwasser Lübnan sınırına yerleştirilmesi düşünülen BM gücünün Hizbullah'ı engelleyememesi durumunda İsrail'in Lübnan'a yeniden girme hakkı olacağını savundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious