Dünyada öne çıkanlar

  • Giriş : 12.08.2006 / 00:00:00

Saat 14:30 itibariyle dünya gündeminde öne çıkanlar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

NEW YORK - BM Güvenlik Konseyi Lübnan tasarısını kabul etti

Birlemiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi daha önce ABD ve Fransa'nın üzerinde anlaştığı Lübnan'la ilgili karar tasarısını kabul etti. Konseyin 15 üyesinin tamamının oyuyla kabul edilen tasarıya göre bölgeye 15 bin kişilik bir barış gücü konuşlandırılacak. "Düşmanlıkların tamamen son bulması" çağrısı yapan karar Hizbullah'tan saldırıları derhal durdurmasını, İsrail'den de bütün hücum operasyonlarına son vermesini istiyor.

BEYRUT - İsrail'i BM kararı da durduramadı - Hava saldırılarında en az 19 kişi öldü

İsrail savaş uçakları, BM Güvenlik Konseyi'nin Lübnan'la ilgili kararı onaylamasından sonra Lübnan'ın kuzey ve güneyinde sivilleri vurmaya devam etti. Saldırılarda en az 19 kişi öldü.

KUDÜS - Birleşmiş Milletler, Lübnan'a barış gücünün bir haftada konuşlandırılabileceğini tahmin ediyor

Birleşmiş Milletler (BM), İsrail'in Lübnan'daki kara harekatının bir-iki gün içinde yavaşlayacağını ve Barış Gücü (UNIFIL) bünyesindeki yeni askerlerin 7-10 gün içinde konuşlanmaya başlayacağını umuyor

LONDRA - Müslüman Örgütler: "İngiltere'nin politikaları radikalizmi arttırıyor"

İngiltere'de önde gelen Müslüman örgütler ve siyasetçiler, Amerika'nın Irak, Afganistan ve Lübnan politikalarına destek veren İngiltere Başbakanı Tony Blair'e bir mektup gönderdi. Örgütler ve siyasetçiler, Blair'in izlediği siyasetin ülkesinde ve diğer yerlerdeki sivilleri büyük bir tehlikeye soktuğunu yazdı. The Times gazetesinde çıkan mektupta, "Irak'taki fiyasko ve Orta Doğu'da sivillerin saldırılara hedef olmasının engellenememesi bu bölgedeki sivilerin hayatını riske sokmakla birlikte bizi de tehdit eden radikalizmin işine yarıyor." denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious