Dünyada öne çıkanlar

  • Giriş : 16.08.2006 / 00:00:00

Saat 14:30 itibariyle dünya gündeminde öne çıkanlar

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

BEYRUT - Gül: "Lübnan Başbakanı Fuad Sinyora'nın 7 adımlık planını destekliyoruz"

BM'nin aldığı ateşkes kararının ardından Beyrut'a giden Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Lübnan Başbakanı Fuad Sinyora'nın 7 adımlık barış planına destek verdiklerini belirtti. Dışişleri Bakanı Gül, "Lübnan Başbakanı Fuad Sinyora'nın 7 adımlık planını kuvvetli bir şekilde destekliyoruz ve kalıcı barışa giden yolun da bu olduğuna inanıyoruz." dedi. Abdullah Gül, Türkiye'nin geçen bir ay içinde Lübnan'da yaşananları da büyük kaygıyla takip ettiğini söyled

TAHRAN - İran Dışişleri Bakanı: "Nükleer faaliyetlerin askıya alınması konusunu görüşmeye hazırız ama tamamen durdurulması mantıksız"

İran Dışişleri Bakanı Manuçehr Mutteki, uranyum zenginleştirme faaliyetlerinin dondurulmasını Batılı ülkelerle müzakere etmeye hazır olduklarını; ancak bu faaliyetlerin tamamen durdurulmasının "mantıksız" olduğunu da anlatacaklarını söyledi.

GAZZE - Filistin'de ulusal birlik hükümeti konusunda prensip anlaşmasına varıldı

Filistin Hükümeti Sözcüsü Gazi Hamad; Abbas ve Heniyye'nin ulusal birlik hükümeti kurulması kararı aldığını bildirdi. Bu konuda prensip kararı alındığını ifade eden Hamad, Devlet Başkanı Abbas'ın Filistinli gruplarla müzakerelere başlayacağını söyledi.

BAĞDAT - Bağdat'ta bomba yüklü araç patladı: 8 ölü 28 yaralı

Irak'ın başkenti Bağdat'ın Nahda bölgesinde meydana gelen patlamada 8 kişi öldü, 28 kişi yaralandı. Bombalı saldırı, iş için bekleyen gündelik işçilerin toplandığı yere yakın bir yerde meydana gelirken ölenlerin tamamının sivil olduğu belirtildi

LONDRA - The Independent: "BM, KKTC limanlarının yönetimini devralabilir"

İngiliz The Independent gazetesi, BM'nin KKTC limanlarının yönetimini devralabileceğini iddia etti.

LONDRA - Teröristlere karşı alarma geçen ingiliz polisler 12 yaşındaki çocuğu fark etmedi

İngiltere'den Amerika'ya gidecek uçaklara yönelik saldırı planının ortaya çıkarılması ile alarma geçen İngiliz güvenlik birimleri, 12 yaşındaki çocuğun elini kolunu sağlayarak uçağa bindiğini fark etmedi.

HELSİNKİ - Nazilerin safında çalıştığı itiraf eden alman yazarın nobel ödülü geri alınmayacak

"Teneke Trampet" adlı kitabı ile Nobel Edebiyat Ödülü alan Günter Grass, gençliğinde Adolf Hitler'in paramiliter güçlerinin savaş kolu Waffen SS'te yer aldığını itiraf etmesine rağmen ödülü geri alınmayacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious