Dünyada öne çıkanlar

  • Giriş : 23.08.2006 / 00:00:00

Saat 17:30 itibariyle dünya gündeminde öne çıkanlar:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

ANKARA - Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tan, "Hizbullah'ın silahsızlandırılması gibi bir misyonu Türkiye kabul etmemektedir"

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Namık Tan, "Hizbullah'ın silahsızlandırılması gibi bir misyonu Türkiye kabul etmemektedir. Böyle bir misyon verilirse, Türkiye'nin bu çerçevedeki bir göreve katkıda bulunması söz konusu olamaz" dedi.

BEYRUT - Lübnan'daki BM barış gücünün eski sözcüsü Göksel: "Türkiye'nin Ortadoğu'da artan bir etkinliği var, ama abartılmamalı"

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta Cihan'a bölgede yaşanan son gelişmelerle ilgili özel demeç veren Timur Göksel, Türkiye'nin Ortadoğu'da gittikçe artan bir nüfuzu olduğunu, saygınlığının da yavaş yavaş arttığını ifade etti. Ancak bunun fazla abartılmaması gerektiğini belirten Göksel, hükümetin gelişmelerle ilgili yaklaşımını çok uygun bulduğunu söyledi.

BEYRUT - Sinyora: "Lübnan'ın yeninden imarında Hizbullah'la ortak hareket ediyoruz"

Lübnan Başbakanı Fuad Sinyora, İsrail saldırılarıyla harap olan ülkesinin yeniden imarı için Hizbullah'la birlikte çalıştıklarını söyledi.

PARİS - Fransa: "İran müzakerelerden önce nükleer programını durdurmalı"

Fransa Dışişleri Bakanı Philippe Douste-Blazy, İran ile müzakere masasına oturmadan önce Tahran'ın nükleer programını durdurması gerektiğini söyledi.

TAHRAN - Batılı ülkeler İran'ın yeni formülünü inceliyor

İran'ın, uranyum zenginleştirmeyi durdurması için teklif edilen öneriler paketine dün verdiği yanıt BM Güvenlik Konseyi'nin beş daimi üyesi ile Almanya tarafından dikkatli bir şekilde inceleniyor.

KUDÜS - İsrail'in müstefi Adalet Bakanı hakkında cinsel taciz suçlamasıyla dava açıldı

İsrail'in eski Adalet Bakanı Haim Ramon hakkında 18 yaşındaki bir kadın askeri zorla öpmek suçlamasıyla dava açıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious