Dünyada öne çıkanlar

Dünyada öne çıkanlar.6645
  • Giriş : 26.08.2006 / 00:00:00

Saat 14:30 itibariyle dünya gündeminde öne çıkanlar:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

TAHRAN - İran, nükleer programında yeni bir aşama kaydetti

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, nükleer programdaki önemli bir aşama olan Arak ağır su reaktörünün açılışını yaptı. Ahmedinejad, reaktörün açılış töreninde yaptığı konuşmada, "Hiç kimse, kapasitesini kullanan bir ulusu haklarından mahrum edemez" dedi.

WASHINGTON - LA Times: "ABD, İran'a yaptırım için Güvenlik Konseyi dışında birlik arayabilir"

The Los Angeles Times gazetesi, Amerika'nın Birleşmiş Milletler(BM) Güvenlik Konseyi'nin İran'ı nükleer programı nedeniyle cezalandıramaması durumunda bu ülkeye yaptırım uygulayacak bir kamp oluşturabileceğini yazdı.

KUDÜS - İsrail AB'nin 7 bin asker gönderme kararından memnun

İsrail Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Mark Regev düzenlediği basın toplantısında "Avrupalı devletleri Lübnan'a asker gönderme kararından dolayı tebrik ediyoruz" dedi.

KUDÜS - İsrail: "Lübnan'a asker gönderecek bazı Müslüman ülkelerle temastayız"

İsrail Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Mark Regev, barış gücüne katkı konusunun ilk olarak Türkiye ile gündeme geldiğini belirterek "Eğer Türkiye asker gönderme kararı alırsa bunu memnuniyetle karşılarız" dedi. Regev başka ülkelerle de görüşmelerin sürdüğünü ifade etti.

BEYRUT - Türkiye'den Lübnan'a yardımlar sürüyor - 320 ton yardım malzemesi taşıyan gemi Beyrut Limanı'nda

Türk sivil toplum kuruluşlarının topladığı 3,5 milyon dolar değerindeki 320 tonluk yardım malzemesi, bugün deniz yoluyla Beyrut Limanı'na geldi.

HOUSTON - Amerikalı üniversite öğrencisi havaalanında dinamitle yakalandı

İngiltere'den ABD'ye gelecek uçaklara saldırı planının ortaya çıkarılmasından sonra alınan sıkı güvenlik önlemlerine rağmen Houston'daki Bush Uluslararası Havaalanı'na inen yolculardan birinin çantasında patlayıcı bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious