Dünyada öne çıkanlar

  • Giriş : 28.08.2006 / 00:00:00

Saat 17:30 itibariyle dünya gündeminde öne çıkanlar:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

BEYRUT - Annan ile görüşen Lübnan Başbakanı Sinyora: "İsrail askerleri bir an önce çekilmeli"

BM Genel Sekreteri Kofi Annan ile görüşen Lübnan Başbakanı Fuad Sinyora, 1701 sayılı Güvenlik Konseyi kararının bütün olarak uygulanması ve İsrail askerlerinin bir an önce Lübnan'dan çıkması gerektiğini söyledi.

BEYRUT - Lübnan'ı ziyaret eden Annan: "Uzun süreli barış için şansımız var"

Ortadoğu turunun ilk durağında Lübnan'a gelen BM Genel Sekreteri Kofi Annan, Meclis Başkanı Nebih Berri ile bir araya geldi. Görüşme sonrasında düzenlenen ortak basın toplantısında konuşan Annan, "Uzun süreli ateşkes ve uzun süreli barış için şansımız var. Hepimiz bunun için çalışmalıyız. Benim ziyaretimin amacı da budur" dedi.

CİDDE - Kabe'de kadınların tavaf değil namaz yerleri değişiyor

Hac mevsimine yaklaşık dört ay kala Kabe'nin avlusunda kadınların ibadet etmeleri konusunda gündeme gelen bir tasarı tartışılıyor. Suudi Arabistan'da İngilizce olarak yayımlanan Arab News gazetesinin önceki günkü sayısında gündeme taşıdığı habere göre Haremeyn-i Şerifeyn (Kabe ve Mescid-i Nebevi) İşleri Başkanlığı'nca oluşturulan bir komitenin sunduğu bir planla Kabe'nin avlusunda (metaf) kadınlar için ayrılan namaz kılma bölgesinin mescid bölgesine taşınması öneriliyor

KABİL : Afganistan'da iki Türk vatandaşı öldürüldü, biri kaçırıldı

Afganistan'da Hasan Gedik isimli bir Türk işçinin Kandahar-Herat karayolunda bu sabah uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetmesinden sonra, başkent Kabil'de de Rıza Özşimşek adlı Türk mühendisin öldürüldüğü bildirildi. Semih isimli Türk güvenlik görevlisi ise kaçırıldı.

LONDRA - İngiliz gazetesi: "Brüksel ile Ankara ayrı telden çalıyor"

İngiliz The Financial Times (FT) gazetesi Brüksel ile Ankara arasında yaşanan karşılıklı kavrayamama nedeniyle uyum sürecinde zorlukların başgösterdiği yorumuna yer verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious