Dünyada öne çıkanlar

  • Giriş : 02.09.2006 / 00:00:00

Saat 14:30 itibariyle dünya gündeminde öne çıkanlar:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

LAPPEENRANTA - AB, İran'a 2 hafta süre tanıdı

Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerin dışişleri bakanları, İran'ın tartışmalı nükleer programını durdurmasına yönelik duruşunu netleştirmesi için 2 hafta süre tanıdı.

TAHRAN - Kofi Annan Lübnan'daki ateşkese destek turu çerçevesinde İran'a geldi

Dün gerçekleştirdiği Suriye ziyaretinde Devlet Başkanı Beşşar Esad'dan Lübnan'da ateşkesi sağlayan 1701 sayılı BM kararının uygulanması ve Hizbullah'a silah akışının durdurulması konusunda destek sözü alan Annan bugün de İranlı yetkililerle görüşerek Lübnan'daki ateşkes için destek arayacak

STOCKHOLM - Dışişleri Müsteşarı Üzümcü: "Güney Lübnan'da huzurun sağlanması için asker gönderme gündeme alındı"

İsveç'in başkenti Stockholm'de Lübnan ve Filistin'e ilişkin 2 gün süren toplantıları Türkiye'yi temsilen katılan Dışişleri Müsteşar Yardımcısı Ahmet Üzümcü, Güney Lübnan'da huzur sağlanması için asker göndermenin gündeme alındığını söyledi.

ERBİL - Kerkük petrolü peşmerge denetiminde

Irak'ın kuzeyindeki yerel Kürt yönetimi Kerkük'te önümüzdeki yıl yapılacak referandum öncesi kentin etnik yapısını değiştirme yönünde adımlar atarken, sık sık saldırılara hedef olan Kerkük petrol boru hatlarını koruma görevini de peşmerge güçleri üstlendi.

LEFKOŞA - Güney Kıbrıs'ta süpriz: ABD'nin savaş gemisi USS Mount Whitney demir attı

ABD Deniz Kuvvetleri'ne ait USS Mount Whitney adlı amfibi gemisi Limasol Limanı'na demirledi. 194 metre boyundaki geminin gelişinin rutin bir ziyaret olduğu öğrenilirken, 500 kadar mürettebatın izinli olarak şehre çıktığı gözlendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious