Dünyada öne çıkanlar

  • Giriş : 04.09.2006 / 00:00:00

Saat 14:30 itibariyle dünya gündeminde öne çıkanlar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İSLAMABAD - KKTC Cumhurbaşkanı Talat "resmi sıfatıyla" Pakistan'da

Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref'in resmi daveti üzerine KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat resmi "Cumhurbaşkanı" sıfatıyla başkent İslamabad'a geldi. Emirates Havayolları ile İslamabad'a gelen Cumhurbaşkanı Talat'ı Pakistan Dışişleri Bakanlığı yetkilileri karşıladı.

DOHA - Lübnan'a asker gönderme sözü veren ilk Arap ülkesi Katar oldu

Katar Dışişleri Bakanı Şeyh Hamad bin Cesim, Lübnan'da görev yapacak Birleşmiş Milletler barışgücüne 200 - 300 askerle destek verecekleri taahhüdünde bulundu.

WASHINGTON - "Teröre karşı savaşta" ölen Amerikan askeri sayısı, 11 Eylül saldırılarında ölenlerin sayısını geçti

ABD Başkanı George Bush'un "teröre karşı savaş" adıyla Afganistan'da ve kitle imha silahları bulunduğu gerekçesiyle Irak'ta başlattığı işgallerden bu yana ölen Amerikan askeri sayısı, ABD'nin New York ve Washington kentlerinde düzenlenen 11 Eylül saldırılarında ölenleri geçti.

HARTUM - Sudan: "AU Darfur görevini BM'ye devredemez"

Sudan, Afrika Birliği'nin (AU) sorunlu Darfur bölgesindeki barışı koruma gücünü BM'ye devretmeye hakkı olmadığını açıkladı. Sudan, AU askerlerinin ay sonuna kadar bölgeden çekilmesini istedi.

BAĞDAT - Iraklı millî futbolcu kaçırıldı

Irak Olimpik Millî Futbol Takımı'nın forveti Ganim Hudeyr, dün gece kimliği belirsiz silahlı kişiler tarafından Bağdat'ta kaçırıldı. Irak polisi, Bağdat Hava Kuvvetleri'nde top koşturan 22 yaşındaki sporcunun başkentin batısındaki El Amil semtindeki evinin önünden kaçırıldığını açıkladı. Genç futbolcuyu kaçıranlar arasında askerî üniformalı kişilerin de bulunduğu bildirildi.

QUEENSLAND - "Timsah avcısı" olarak ünlenen belgeselci Steve Irwin hayatını kaybetti

Avustralya'da `timsah avcısı` olarak bilinen ünlü belgeselci Steve Irwin (44), bu sabah bir dalış sırasında dikenli bir balığın göğsünü sokması sonucu hayatını kaybetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious