Dünyada öne çıkanlar

  • Giriş : 04.09.2006 / 00:00:00

Saat 17:30 itibariyle dünya gündeminde öne çıkanlar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

PEKİN - Çin yeni turizm ve ulaştırma projeleriyle Türkiye'ye geliyor

Çin'de resmi temaslarını sürdüren Bayındırlık Bakanı Faruk Nafiz Özak, Çinli işadamlarının ulaştırma alanında daha çok projeyle Türkiye'ye geleceğini söyledi. Bakan Özak ve beraberindeki heyet, bugün başkent Pekin'de Çin Ulaştırma Bakanı Li Şengling ile görüştü. Türkiye'nin Pekin Büyükelçisi Oktay Özüye'nin de katıldığı görüşmenin çok verimli geçtiği kaydedildi.

BEYRUT - Katar uçağı İsrail ablukasını deldi

Katar Havayolları'na ait bir yolcu uçağı İsrail'in uyguladığı ablukaya rağmen Beyrut'taki Refik Hariri havaalanına indi

ERBİL - Irak'ın kuzeyinde bayraktan onra "ulusal marş" hazırlığı

Irak'ta yaşanan "bayrak krizi"nin yankıları devam ederken kuzeydeki yerel yönetim şimdi de "ulusal marş" için hazırlık yapıyor.

LONDRA - "ABD'nin 11 Eylül saldırısında verdiği yanıt, küresel bir terör salgını yaşanmasına mal oldu"

İngiliz The Independent gazetesi, yaklaşan 11 Eylül saldırısının yıldönümü öncesinde terör başlığı altında olaya geniş yer verdi. Gazetede bir dünya haritası yayımlayan Independent, 11 Eylül saldırısının ardından ABD'nin buna verdiği cevabın uluslararası bir terör dalgasının oluşmasına ve binlerce kişinin hayatını kaybetmesine yol açtığını vurguluyor.

İSLAMABAD : KKTC Cumhurbaşkanı Talat "resmi sıfatıyla" Pakistan'da

Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref'in resmi daveti üzerine KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat resmi "Cumhurbaşkanı" sıfatıyla başkent İslamabad'a geldi. Emirates Havayolları ile İslamabad'a gelen Cumhurbaşkanı Talat'ı Pakistan Dışişleri Bakanlığı yetkilileri karşıladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious