Dünyada öne çıkanlar

  • Giriş : 07.10.2006 / 00:00:00

Bugün dünya gündeminde öne çıkanlar derlenmiştir

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

ŞAM - Suriye Devlet Başkanı Esad: "Türkiye ile ilişkilerimiz mükemmelden de öte"

Suriye Devlet Başkanı Beşad Esat, Kuveyt Haber Ajansı'na verdiği mülakatta ülkesinin komşu ve Arap ülkeleri ile ilişkilerini değerlendirdi. Beşar Esad, Türkiye ile son dönemdeki ilişkilerini "mükemmelden de öte" sözleriyle değerlendirdi.

LEFKOŞA - KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat: "İzolasyonların kalkmasını istemek ayrılıkçılık değil"

KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, izolasyonların kaldırılmasını istemenin gerekçesinin Kıbrıslı Türklerin ayrılık istememesi olduğunu söyledi. Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Kofi Annan'ın Güvenlik Konseyi'nde sunduğu raporun 541 ve 550'ncci maddelerinin izolasyonların kaldırılmasına aykırı olmadığını kaydeden Cumhurbaşkanı Talat, Kıbrıslı Türkler üzerindeki izolasyonların kaldırılmasının, adadaki ekonominin birleştirilmesi ile ilişkilendirildiğini belirtti.

AMSTERDAM - Nebahat Albayrak'tan çelişkili ifadeler: "Soykırımı kabul ediyorum, ama ben kanıtlanmış bir soykırım var demedim"

Sosyal Demokrat İşçi Partisi Milletvekili Nebahat Albayrak'ın bir Hollanda gazetesine verdiği röportaj, "soykırımı tanıyorum" demesinin ardından çelişkili ifadeler vermeye başladı. Albayrak, "Kanıtlanmış bir soykırım var demedim" ifadesini kullandı.

TİFLİS - Rusya ile zor günler geçiren Saakaşvili, yerel seçimde moral buldu

Ülkede ilk kez yapılan yerel seçimde partisinin büyük oranla önde olduğu Gürcistan Devlet Başkanı Mihail Saakaşvili, Rusya ile son günlerde yaşadığı casus krizinden sonra büyük moral buldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious