Dünyanın en acayip 10 oteli

  • Giriş : 04.08.2006 / 00:00:00

İnternetteki en büyük turizm haberleşme sitelerinden TripAdvisor, "dünyanın en acayip 10 otelini" seçti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yunak Evleri'nin dağa oyulmuş altı mağara evden oluştuğu belirtilen listede, odaların taş merdivenler ve geçitlerle birbirine bağlandığı belirtildi. Listede otel, "Kayıp Dünya filminin yaratıksız halini düşünün" şeklinde tanıtıldı.

Listede, otelin Osmanlı tarzında dekore edildiği belirtilen oteli ziyaret eden bir site üyesinin, Yunak Evleri'ni 7'nci yüzyıl mağaraları gibi olduğu, açık hava müzesi etkisi verdiği ve en iyi baklavayı yaptığını belirttiği aktarıldı.

İLK SIRADA BUZ OTEL VAR

En Acayip 10 Otel listesinin ilk sırasını ise Kanada'da buzdan yapılan otel ikinci sırasını İngiltere'deki hapishane otel, üçüncü sırasını ise Tayland'daki Kraliyet Teknesi şeklindeki otel aldı.

Listede ayrıca Kanada'daki Lunapark otel, Brezilya'daki Amazon Ormanları şeklindeki otellerle, Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki Çöl Oteli, ABD'deki beton çadır oteli, Meksika'daki Boğa Güreşi Arenası Oteli en acayip oteller arasında sayıldı.

Kendini "Dünyanın en büyük turizm toplumu" olarak nitelendiren TripAdvisor.com sitesi, dünya genelindeki 220 binden fazla otel hakkında 5 milyondan fazla ziyaretçi yorumu içeriyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious