Dünyanın en büyük fotoğraf fuarı açıldı

Dünyanın en büyük fotoğraf fuarı açıldı.19513
  • Giriş : 24.10.2008 / 23:10:00

Dünyanın en büyük fotoğraf fuarlarından ''PDN Photo Plus Expo'' New York'ta Jacob Javits Kongre ve Sergi Merkezi'nde açıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dünya fotoğraf endüstrisinin en önemli markalarını Manhattan'daki kongre merkezinde bir araya getiren fuara 300'den fazla firma katılıyor. Açılış gününde 13 bini aşkın fotoğraf meraklısını ağırladığı bildirilen fuarda, büyük markaların son teknoloji ürünleri tanıtılıyor.

Fuarda en çok iki dev fotoğraf firması Canon ve Nikon arasındaki rekabet göze çarpıyor. Fuar merkezi girişinde yer alan ve en geniş stantlara sahip olan bu iki firma, düzenledikleri seminerlerle katılımcılara fotoğraf teknolojisi, kendi ürünleri ve fotoğraf çekerken dikkat edilmesi gereken noktalar üzerine bilgiler veriyor ve fotoğraf meraklılarının sorularını cevaplıyor.

İki rakipten biri olan Canon, video da çekebilen yeni profesyonel SLR fotoğraf makinesi Eos 5D Mark II'yi standında öne çıkarıyor. Canon ayrıca fuarda yeni 200 mm objektifi ve 430II flaşının da tanıtımını yapıyor. Nikon ise Coolpix serisi 6 yeni modelini fuarda tanıtırken, piyasaya sürülen SLR fotoğraf makinesi D90 ile ziyaretçilerin karşısına çıkıyor.

Orta ve geniş format dijital fotoğraf makinesi sektörünün iki büyük markası Hasselblad ve Leaf de 60 milyon piksel çözünürlüğe sahip yeni modelleri ile fuarda yer alıyor.

Fotoğraf teknolojisinin en büyük yazılım firması Adobe ise fuara katılanlara iki yeni ürünü Photoshop Creative Suite 4 ile Lightroom 2.0'yi gösteriyor.

Fuarda, İtalyan Gitzo firması, foto muhabirleri ve doğa fotoğrafçıları için geliştirdiği yanmayan kumaştan yapılan giysisiyle ilgi çekiyor. Yağmurluk olarak tasarlanan giysiye dizüstü bilgisayar, 4 adete kadar büyük objektif ve iki fotoğraf makinesi konabiliyor. Fiyatı 1050 YTL olan giysinin şapka bölümünde bulunan bilgisayarı güneşten koruyan özel bölme de dikkat çekiyor.

Önemli objektif üreticilerinden biri olan Sigma'nın standındaki yaklaşık 1 metre uzunluğundaki dev objektif de fotoğraf meraklılarında ilgi uyandırıyor. 2,8'lik diyafram açıklığına sahip objektif, 200-500 mm'lik odak aralığında bulunuyor.

Fuar kapsamında düzenlenen ve bugün başlayacak 200'ü aşkın seminer ve konferansa da dünyaca ünlü fotoğrafçılar ve teknoloji uzmanları katılacak.

Fuar 3 gün sürecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*