Dünyanın en küçük insanı bu kız

Dünyanın en küçük insanı bu kız.22108
  • Giriş : 11.06.2009 / 11:07:00

En ufak insan o: Boyu 35 santim, ağırlığı taş kadar!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Jyoti Amge, 15 yaşında bir kız çocuğu. Hindistan'ın Nagpur kentinde ailesiyle yaşıyor. Devlet okulunda okuyor. Onu yaşıtlarından ayıran, boyunun 35 cm., ağırlığınınsa orta boyda bir taş kadar olması. Amge'nin vücudu yeterli oranda hormon üretmediği için gelişmesi çok yavaş olmuş ve o şimdi dünyanın en küçük insanı.

Doktorlar küçük kızın en fazla birkaç santimetre daha büyüyeceğini söylüyor fakat o bir gün arkadaşları kadar uzun olabileceğine inanıyor; “Üç yaşımdayken farklı olduğumu anlamıştım. İnsanlar oyuncak olduğumu düşünüyor ama bir insanım!” diyor.

Kullandığı her şey minik
Okuldaki sırası, üniforması ve kullandığı eşyalar minyatür. Hayalleriyse küçük değil. O bir aktris olmak istiyor. Aslına bakılırsa bu hayali için ilk adımını da atmış ve Hindistan'ın starlarından Mika Singh'in klibinde oynamış.
Jyoti'nin en zevk aldığı şeylerden biri de alışveriş yapıp süslenmek. “Büyük bir kıyafet koleksiyonum var. Ailemdeki herkes benim için hep bir şeyler alıyor. Makyaj yapmayı, güzel modeller gibi giyinmeyi çok seviyorum” diyen Jyoti'nin ailesiyse kızlarındaki sorunun ne olduğunu bilmediklerini söylüyor, bunu fazla da umursamıyorlar.
Kendisiyle barışık biri olan Jyoti , “En küçük kız olmaktan çok mutluyum. Bütün ilginin bana yönelmesinden hoşlanıyorum, küçük olmaktan utanmıyorum” diyor. Zaten bölgede herkesin sevdiği minik kıza tanrıçaymış gibi davranılıyor.

(Radikal /The Daily Mail)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*