Dünyanın en pahalı kredi kartı!

Dünyanın en pahalı kredi kartı!.12667
  • Giriş : 27.12.2008 / 23:16:00

Ekonomik kriz nedeniyle kart borçları birikenlerin dertleri bir kenara dursun, bankalar, krizi hissetmeyen insanlar için ürünler geliştirmeye devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Küresel ekonomik kriz nedeniyle kart borçları birikenlerin dertleri bir kenara dursun, bankalar, krizi hissetmeyen insanlar için ürünler geliştirmeye devam ediyor. Bunun son örneği, üzerinde 0.02 karat elmaslı kredi kartı...

Kazakistan'ın en büyük bankası Kazkommertsbank, MasterCard ile yaptığı işbirliği ile zengin müşterileri için elmaslı kredi kartı geliştirdi. Kadın ve erkekler için ayrı ayrı özel tasarımlara sahip olan bu kredi kartının üzerinde 0.02 karat ağırlığında elmas parçası bulunuyor. Kadınların kartlarının üzerinde tavuş kuşu, erkeklerin kartının üzerinde ise kanatlı at resmi bulunacak.

LİMİTİ 50 BİN, YILLIK AİDATI 1000 DOLAR

Kredi kartının üzerinde elmas olunca yıllık aidatı da buna göre düzenleniyor. Bu kredi kartının yıllık aidatı 1000 dolar (Yaklaşık bin 500 YTL). Elmaslı kredi kartının limti de sahibinini yarı yolda bırakmayacak cinsten: 50 bin dolar. (Yaklaşık 75 bin YTL)

Banka bu karttan her ay sadece 30 adet basacak. Sınırlı sayıda üretilecek olan elmaslı kredi kartından yılda sadece bin müşteri faydalanabiliecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*