Dünyanın en tatlı işi onunki!

  • Giriş : 28.05.2009 / 13:49:00

İngiltere'de 12 yaşındaki bir öğrenci, binlerce akranını geride bırakarak çoğu çocuğun rüyalarını süsleyen bir işe sahip oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Harry Willsher, İngiltere'nin dünyaca ünlü bir şekerleme şirketinin fabrikasında tek resmi tadıcı oldu. Dünyanın çoğu yerinde insanlar, 12 yaşındaki çocuğun damak tadına göre şeker yiyecek.
Harry, bir gazetedeki ilan üzerine yaptığı başvuruda 3 bin kişiyi geride bırakarak Derbyshire'daki Matlow'da Swizzels şirketinde işe alındı.

Harry Willsher'in sorumluluğu, Love Hearts, Refreshers ve Cola Bottles gibi ünlü markalara ait ürünleri tadmak ve ürünlerin tadı, kokusu, paketi ve standartlara uygunluğu konusunda Swizzels'e rapor vermek. Harry'nin ünvanı da resmi kayıtlarda “tatlı test edici” olarak geçiyor.

Harry, Derbyshire fabrikasında yaptığı işle ilgili olarak İHA'ya, “Ben bu alanda sanırım dünyadaki en genç personelim.

Bu işi genelde benden daha yaşlı kişiler yapıyor. Sürekli şeker ve benzeri tatlıları tadmak da dişlerime zarar vermez. Çünkü ben dişlerimi düzenli olarak fırçalarım. Arkadaşlarım yaptığım işe gıpta ediyor. Benim işim çok ciddi. Yeni, özel şekerlerin ilk tadına ben bakıyorum. Test sonuçlarını da dışardan hiç kimseye açıklamıyorum. Bu işe girmek hayatımda çok fazla bir değişikliğe yol açmadı. Odamın şekerlerle dolu olması dışında tabii” şeklinde konuştu.

Harry Willsher'in alacağı ücret henüz belli değil. İlk olarak Harry'ye şahsi kullanımı için 525 sterlin ödendi.

Harry'nin babası Tony (44) de oğluyla gurur duyduğunu söyledi. “Harry eskiden beri şekerleri çok severdi. Bu iş bizim için büyülü bir şey oldu. Komşularımız arasında da çok popüler olduk” şeklinde konuştu.

Şirket yetkililerinden Andrew Matlow da hedef piyasalarının 4'le 14 yaş arasındaki kişiler olduğunu, bu yüzden işe genç bir tadıcı aldıklarını söyledi. Matlow, “Dünyada bu işi yapan daha küçük birinin olduğunu sanmıyorum. Harry bizim için iyi bir seçim oldu. Onu şirketimizde görmekten mutluyuz” dedi. Şirket, Harry'yi uzun süreli istihdam etmeyi düşünüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*