Dünyanın en ucuz otomobili

Dünyanın en ucuz otomobili.16485
  • Giriş : 05.06.2007 / 07:49:00

Hintli Tata bin 800 Euro'ya otomobil satacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hındıstan'ın en büyük otomotiv üreticisi Tata dünyanın en ucuz aracını tanıtmaya hazırlanıyor. Tata Motors Genel Müdürü Ravi Kant yaptığı açıklamada yeni otomobilin 2008'in ocak ayında Yeni Delhi'de düzenlenecek Auto Expo otomobil fuarında tanıtılacağını ve sonbahardan itibaren de satışına geçileceğini belirtti.

Tamamen Hintli mühendislerin ürünü aracın ilk olarak hatchback, ardından da sedan modelinin üretileceği ve bin 800 Euro'ya (3 bin 150 YTL) satılacağı duyuruldu.

Yeni otomobilin 600 cc'lik motor hacmi olacak. Her yıl 1.3 milyon araç üreten Hindistan'da otomobil piyasası yılda ortalama yüzde 12 oranında büyüme kaydediyor. Otomobil üretim rakamının 10 yıl içerisinde 3 milyona çıkması bekleniyor. Tata Motors CEO'su Ratan Tata açıklamasında tanıtımı yapılacak otomobilin kendi sınıfında açık bir farkla en ucuz otomobil olacağını söyledi. Ucuz araç sektörünün hızla geliştiğine işaret eden uzmanlar yeni aracın özellikle Hindistan, Rusya ve Çin pazarına yönelik geliştirildiği belirtiliyor.

Kaynak: SABAH

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious