Dünyanın en yaşlı insanı

Dünyanın en yaşlı insanı.13472
  • Giriş : 15.02.2008 / 19:12:00

Dünyanın en yaşlı insanı Meryem Nine'nin hala Osmanlı kimliği var.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

AP'nin haberine göre dünyanın en yaşlı insanı 1888 doğumlu bir kadın. Hatta fotoğrafta görüldüğü gibi Osmanlı Devleti'ne ait bir kimlik bile taşıyor. Ancak kadının elinde tuttuğu kimlikte fotoğraf olması ve bu fotoğrafın renkli olması bu iddiaları zayıflatıyor. Biz yine de takdiri siz okuyuculara bırakarak haberin orjinal halini yayınlıyoruz.

Dünyanın en yaşlısı halen Osmanlı kimliği taşıyor. Kudüs'te yaşayan Meryem'in 120 torunu, 250 de torununun çocuğu bulunuyor. İşte dünyanın en yaşlı kadını...

1888 doğumlu olan 'dünyanın en yaşlı insanı' Meryem Amash Osmanlı İmparatorluğu'nda dünyaya gelmiş.

Osmanlı doğum belgeli bir kadın Guinness Rekorlar Kitabı'na 'dünyanın en yaşlı insanı' olarak girmeye hazırlanıyor. İsrail'de yaşayan Meryem Amash isimli kadın tam 120 yaşında. 10 oğlu, 1 kızı olan Meryem Nine'nin 120 torunu, 250 torunununun çocuğu bulunuyor. Nine'nin 20 tane de torununun torunu var.

Elindeki belge o dönem bu toprakların hakimi olan Osmanlı İmparatorluğu tarafından kimlik olarak verilmiş. Meryem Nine, Kudüs'ün Türklerin kontrolünde olduğu zamanları hatırlıyor.

120 yaşında olmasına rağmen hiçbir hastalığı bulunmayan Meryem Nine, dinçliğini 'her gün yürüyüş yapmaya ve bir bardak zeytinyağı içmeye' bağlıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious