Dünyanın hukukçuları İstanbul'da

Dünyanın hukukçuları İstanbul'da.10961
  • Giriş : 24.11.2008 / 18:02:00

Marif Uğurlu Hukuk Bürosu'nun evsahipliğindeki toplantı Çırağan'da gerçekleştirildi...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

A.B.D., Kanada, Avustralya, İngiltere, Fransa, Almanya, Avusturya, İsviçre, İskoçya, İrlanda, Kuzey İrlanda, Belçika, Hollanda, Danimarka, İsveç, Yunanistan, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, İspanya, Rusya, Romanya, Katar, Portekiz, Ukrayna, Macaristan, Birleşik Arap Emirlikleri, Cin, Brezilya ve Türkiye`den oluşan 30 ayrı ülkede yerleşik hukuk bürolarından müteşekkil uluslararası bir hukuk network`üdür.

CICERO, her bir ülkeden sadece bir tane olmak üzere, çok sıkı profesyonel kriterlere göre yapılan değerlendirmeler neticesinde seçilmiş hukuk bürolarının oluşturduğu ve üyeleri arasında profesyonel işbirliğini temin eden çok saygın bir uluslararası organizasyondur. CICERO, 30 ayrı ülkede 1000`e yakın avukatı ifade etmektedir. İstanbul Barosu avukatlarından Av. Oktay A. UĞURLU tarafından İstanbul`da kurulan “MARİF UĞURLU HUKUK BÜROSU” (www.mariflaw.com) ise, CICERO`nun Türkiye`deki tek üye hukuk bürosudur. Av. Oktay A. UĞURLU, aynı zamanda 2010 yılına kadar CICERO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

CICERO üyeleri, yılda iki defa (Kasım ve Mayıs aylarında) olmak üzere, üye ülkelerde bir araya gelmekte ve önemli toplantılar düzenlenmektedir. CICERO`nun Kasım 2007 toplantısına Milano ve Mayıs 2008 toplantısına Londra ev sahipliği yapmıştır. 7 Kasım 2008 tarihinde İstanbul Çırağan Palace Kempinski otelinde CICERO`nun yönetim kurulu başkanı Av. Peter Mundays (Mundays LLP, Londra) başkanlığında düzenlenecek toplantıya ise MARİF UĞURLU HUKUK BÜROSU ev sahipliği yaptı.

Bahsekonu toplantının, farklı hukuk sistemlerinden 100`e yakın değerli hukukçunun katılımıyla İstanbul`da gerçekleşmiş olması; Türkiye`nin tanıtımı ve özellikle Türk hukuk camiası için önemli bir gelişmedir. Öte yandan bu toplantı, katılımcı hukukçuların ülkelerindeki müvekkillerini Türkiye`de yatırım yapmaya teşvik etmesi ve yönlendirmesi bakımından da önemli bir fırsattır.

Her biri ülkesinin önde gelen hukuk bürolarının dünyaca ünlü hukukçularının katılımıyla gerçekleşen bu toplantıda; özellikle Türkiye ekseninde hukuk, finans, ekonomi ve Türkiye`deki yatırım fırsatları gibi alanlarda çok değerli konuşmacılar tarafından önemli sunumlar gerçekleşleştirildi Ayrıca, Av. Oktay A. UĞURLU tarafından, Türk Hukukunun genel hatlarıyla tanıtıldığı bir sunum yapıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*