"Dünyanın Merkezine Yolculuk" 18 Temmuz'da

  • Giriş : 12.07.2008 / 17:08:00

Jules Verne'in aynı adlı unutulmaz romanından sinemaya uyarlanan Dünyanın Merkezine Yolculuk, animasyon olmayan ilk 3 boyutlu yapım özelliğini taşıyor.Film, 18 Temmuz'da gösterime girecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Jules Verne'nin aynı adlı romanından beyazperdeye uyarlanan ve animasyon olmayan ilk dijital 3D (3 boyutlu) olma özelliği taşıyan “Dünyanın Merkezine Yolculuk” 18 Temmuz' da gösterime girecek. Senaryosunu, Michael Weiss, Michael D. Weiss, Jennifer Flackett ve Mark Levin'in yazdığı filmin yönetmeni Eric Brevig..

Başrollerinde Brendan Fraser, Josh Hutcherson ve ve Anita Briem'in yer aldığı filmde, Oscar ödüllü görsel efekt uzmanı Eric Brevig ilk ke yönetmenlik koltuğuna oturdu.

“Dünyanın Merkezine Yolculuk”, yaklaşık 100 sinemada Türkçe dublaj veya altyazı seçenekleri ile gösterime girecek.
Animasyon olmayan ilk dijital 3D film olma özelliği taşıyan filmde, biri çocuk üç maceraperestin, dünya yüzeyinin altına gerçekleştirdikleri yolculuk sırasında tanık oldukları inanılmaz doğa harikaları, karşılaştıkları akıl almaz tehlikeler, heyecan ve eğlence dolu bir şekilde konu ediliyor.

“Dünyanın Merkezine Yolculuk” NASA teknolojisiyle üretilen ve üç boyutlu sinemaya yepyeni bir soluk getiren “REAL D 3D” tekniği kullanılarak çekilen ve animasyon olmayan ilk film.

Filmin görsel dünyası için yaklaşık 200 görsel efekt ve sinematografi uzmanı görev aldı. Efekt içeren 726 planın bulunduğu filmde, bunların 3 boyutlu yaratılması için ekibin her plan üzerinde iki kere çalışması gerekti. Böylece toplam 1400'ün üzerinde efekt yaratıldı.

Dijital high definition 3D olarak çekilen filmin sualtı sahneleri 1976'da olimpiyatlara da ev sahipliği yapan Montreal Stadyumu'nun dalış tankında çekildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*