Dünyayı 3 haftada kurtarmış

  • Giriş : 17.09.2006 / 00:00:00

Türk sinemasının vurdulu kırdılı filmlerinin usta oyuncusu Cüneyt Arkın, 24 yıl önce ’Dünyayı kurtaran adam’ adlı filmi 3 haftada çektiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Filmde mizah öğesinin ön plana çıktığını söyleyen Arkın, bunun da büyük bir zeka ürünü olduğunu aktardı. Film setinde yaşadıklarını da anlatan Arkın, Ürgüp’te çekilen sahnelerde kendisini uzayda zannettiğini dile getirdi. Arkın, ’Dünyayı kurtaran adamın oğlu’ filminin alanında en iyiler arasına gireceğini iddia etti.

6 yıl boyunca karate çalıştığını ve siyah kuşak sahibi olduğunu hatırlatan Arkın, bu bilgilerinin filmlerde çok işine yaradığını anlattı. Türk halkının her zaman kahramana ihtiyaç duyduğunu ifade eden Arkın, "Çektiğim filmlerde her zaman kahraman rolünü oynadım. Bundan son derece memnunum ve gururluyum." dedi.

Mehmet Ali Erbil ise, usta oyuncu Cüneyt Arkın’la aynı filmde oynamaktan çok mutluluk duyduğunu belirtti.

İlk olarak 43. Antalya Altın Portakal Film Festivali ’de gösterime girecek olan filmin başrol oyunculuğunu Cüneyt Arkın ve Mehmet Ali Erbil, müziklerini ise Garo Mafyan yaptı. Garo Mafyan, filmin her sahnesinde ayrı bir müzik kullandıklarını dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious