'Dünyayı Bush'a bıraktım'

  • Giriş : 07.08.2006 / 00:00:00

Malkoçoğlu dünyayı kurtarmayı artık Bush'a bırakıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Son filmi 'Dünyayı Kurtaran Adam'ın hazırlıklarının sürdüğünü anlatan Arkın, artık dünyayı kurtarmayı Bush'a bırakacağını söyledi.
Türk sinemasının usta oyuncularından Cüneyt Arkın, Tepebaşı Belediyesi'nin düzenlediği 'Eski Türk Sineması Geceleri'ne katılmak üzere memleketi Eskişehir'e geldi. Arkın, film gösterimi öncesinde basın mensuplarının siyaset ve sinemayla ilgili sorularını yanıtladı.

'Bir daha siyasete girmeyi Allah göstermesin' diyen Arkın, "15 gün sonra yalan söylemeyi öğrendim. Cüneyt Arkın geliyor denince müthiş kalabalık oluyor. Çoluk-çocuk, genç yaşlı siyaset konuşmaya başlayınca kimse kalmıyor. İstemiyorlar siyaset konuşulmasını. Bir gezi sırasında yaşlı bir amca gördüm. Hiç tepki vermeden oturuyordu. Yanına gittim neden tepki göstermediğini sordum. Hiç uğraşma seni seçmeyeceğiz dedi." diye konuştu.

Türkiye'nin büyük bir memleket, Türk insanının da çok çalışkan olduğunun altını çizen Arkın, "220 milyar dolar borcumuz var. Bu para nereye gitti? Maalesef başa gelen siyasiler, hükümetler bu ülkeye gerektiği gibi ilgi göstermedi, yeteri kadar hizmet etmedi. Nasıl düşer bu memleket bu hale. Tüm sorunlar birikmiş birikmiş. Haydi, AK Parti çıksın şimdi işin içinden diyorlar. Bunu söylerken AK Partili de değilim." dedi.

Eski Türk sinemasının ve oyuncularının yardımlaşma, alçakgönüllülük, vefa gibi Anadolu insanının değerlerini temsil ettiğini kaydeden Arkın, "Türk sineması bir halk sanatıdır. Halkla beraber olduğu zaman güçlü oluyor. Türk sinemasının Türk toplumuna en büyük yararı insanımızda var olan vefa, alçakgönüllülük, yardımlaşma ve samimiyeti temsil etmesiydi. Türk sineması bunları devamlı işlerdi. Siyah beyaz dönemde benim bir filmimi 15 milyon kişi izledi. Demekki 15 milyon insanı ortak değerlerde birleştiriyordu. Türk sineması bu birleşmeyi sağlıyordu, toplumda bir ayrışma da yoktu. Şimdi ayrışmalar var. Aydınlarımız bile ayrılıyorlar. ABD, Türk sinemasının insanımızı birleştirdiğini keşfetti. Bunu keşfedince sinema salonlarımızı elimizden aldı. Sinema salonları elimizden gidince de halkla ilişkimiz koptu." şeklinde konuştu.

Son dönem sinema filmlerinin 3-4 milyon kişi tarafından izlenmesini değerlendiren Arkın, bunun arkasında medya ve reklamın yer aldığını savundu.

Film hazırlandıktan sonra aylarca kanal kanal gezdiklerini kaydeden Arkın, "Yine de en çok 3 milyon. Benim bir filmimi 15 milyon kişi izledi. Hiçbir reklamı da yok. Gönül ilişkisi, Cüneyt Arkın filmine gidecem diyor izleyici." dedi.

Son filmi 'Dünyayı Kurtaran Adam'ın hazırlıklarının sürdüğünü aktaran Arkın, "Artık dünyayı kurtarmayacağım. Çünkü dünyanın kurtarılacak hali kalmamış. Ben Bush'a bıraktım herşeyi. O kurtarıyor dünyayı. Irak'tan, Afganistan'dan başladı." şeklinde espiri yaptı.

Ünlü oyuncu akşam saatlerinde ise hayranlarıyla bir araya geldi. Eskişehirlilerin sevgi gösterileriyle karşılaşan Arkın, söyleşisinde sinema hayatında başından geçen ilginç olayları anlattı. Hemşerilerini kahkahaya boğan Arkın, daha sonra hayranlarıyla birlikte başrollerini Fatma Girik'le paylaştığı 'Vatan ve Namık Kemal' filmini izledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious